Ewa Farna wymownie o pandemii. "Naprawdę potrzebowaliśmy jej jako ludzkość"

Ewa Farna wypowiedziała się na temat koronawirusa. Piosenkarka uważa, że pandemia była potrzebna ludzkości i dzięki niej wiele możemy się nauczyć.

Obecna sytuacja w Polsce i na świecie zmusiła ludzi do zmiany życia. Gwiazdy chętnie włączyły się w akcję #zostańwdomu, a na ich profilach w mediach społecznościowych pojawiają się posty zachęcające fanów do tego samego. Niektórzy wypowiadają się także na temat koronawirusa. Głos zabrała już m.in. Anna Lewandowska oraz Małgorzata Rozenek. Teraz swoją opinię na temat pandemii wyraziła Ewa Farna.

Zobacz wideo Arnold Schwarzenegger o pandemii

Ewa Farna o koronawirusie

Piosenkarka opublikowała na Facebooku wpis, który zaczęła od tego, że "przestaliśmy doceniać zdrowie i dlatego dopadła nas taka choroba". Zdaniem artystki zjawiła się "abyśmy uświadomili sobie, co się najbardziej liczy".

Przestaliśmy funkcjonować w rodzinie i dlatego ta choroba zamknęła nas w domach, żebyśmy mogli znów nauczyć się żyć jako rodzina. Przestaliśmy doceniać starych i chorych, dlatego dano nam tę chorobę, aby przypomnieć nam, jak bardzo są podatni - uważa.

Dalej opisała, o czym jeszcze zapomniało społeczeństwo, zanim pojawił się koronawirus:

Przestaliśmy doceniać sanitariuszy i farmaceutów, żeby dowiedzieć się, jak bardzo są niezastąpieni. Przestaliśmy mieć szacunek do nauczycieli i dlatego ta choroba zamknęła nasze szkoły, aby rodzice mogli sami spróbować roli nauczycieli.

Piosenkarka stara się podnieść na duchu swoich fanów oraz zwraca uwagę na lekcje, jakie możemy wyciągnąć w tym trudnym czasie.

Ta choroba wiele odbiera, ale jednocześnie daje nam możliwość nauczenia się tak wiele i zrozumienia tego, co jest w życiu najważniejsze. Mamy spersonalizowaną chorobę. Chyba naprawdę potrzebowaliśmy jej jako ludzkość - zakończyła wpis.

Internauci zostawili same pozytywne komentarze, w których podziękowali jej za te słowa. Uważają, że były im potrzebne. Niektórzy wyrażają nadzieję na to, że trafią one do większości ludzi, a wnioski, które wyciągną, pozostały na dłużej.

AW