Eurowizja 2020 została odwołana. Fani są załamani: Nienawidzę tego wirusa!

Konkurs Piosenki Eurowizji został odwołany. Ta informacja wywołała w wielu osobach ogromny smutek i złość na epidemię koronawirusa. Zobaczcie, jak fani zareagowali na decyzję organizatorów.

Jak już niedawno informowaliśmy, Eurowizja 2020 została odwołana. W oświadczeniach zamieszczonych w mediach społecznościowych organizatorzy konkursu zdradzili przyczyny swojej decyzji. Łatwo możemy się domyślić, że chodzi o epidemię koronawirusa. W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19, Unia Europejska wprowadziły liczne obostrzenia dotyczące przekraczania granic państw. Decyzja o odwołaniu konkursu ma również związek z zachowaniem bezpieczeństwa w obliczu pandemii.

Zobacz wideo Obejrzyjcie nasze wideo i sprawdźcie, czego słuchają polscy piłkarze.

Eurowizja 2020 odwołana, fani załamani

Miłośnicy festiwalu nie kryją swojego ogromnego rozczarowania w związku z decyzją organizatorów. Przecież do tej pory, w całej 64-letniej historii, Eurowizja jeszcze nigdy nie została odwołana. Oto niektóre z komentarzy, które załamani fani umieszczają na profilach społecznościowych Eurowizji:

Bardzo trudna decyzja do podjęcia, ale jedyna właściwa w tych okolicznościach. Myślami jestem z artystami i wszystkimi, którzy pracują przy organizacji konkursu.
Niełatwa decyzja, ale tak trzeba było postąpić. Pandemia jest nieobliczalna, to ogromne zagrożenie.
Nienawidzę tego wirusa.
To bardzo przykre, szczególnie dla fanów. Ale w tej sytuacji nie ma innego wyjścia.
Nie mam już ochoty żyć.
To przykre, ale tak musiało być. To trudna, lecz właściwa decyzja.
 

Fani są załamani, ale w większości popierają decyzję organizatorów. Bezpieczeństwo jest przecież kwestią nadrzędną. Pojawiły się jednak i przeciwne głosy:

Zła decyzja.
Nie mogliście przełożyć konkursu albo jakoś inaczej go zorganizować? To najgorsza decyzja, jaką mogliście podjąć.

Przypomnijmy tylko, że w tym roku na konkursie Eurowizji w Rotterdamie Polskę reprezentować miała Alicja Szemplińska. Wokalista wyłoniona została w specjalnym odcinku "Szansy na sukces". Niestety, nie będzie nam dane śledzić walki piosenkarki o wygraną.

Wy też jesteście tak rozczarowani z powodu odwołania Eurowizji?

JP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.