Finał "Szansy na sukces". Widzowie i jurorzy wybrali naszego reprezentanta na Eurowizji 2020. "Marzenia się spełniają"

Za nami wielki finał "Szansy na sukces". Już wiadomo, kto będzie naszym reprezentantem podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.
Zobacz wideo

W tym roku zmienił się sposób wybierania reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Artyści, którzy marzyli o tym, by pojawić się w hali Ahoy w Rotterdamie (eliminacje zaplanowane są na 12 i 14 maja, finał odbędzie się 16 maja), wzięli udział w programie "Szansa na sukces". Katarzyna Dereń, Alicja Szemplińska i Albert Cerny pokonali rywali i to oni stanęli do walki o zwycięstwo. W pierwszej części show, które emitowano na żywo, uczestnicy zaśpiewali piosenkę, która już pojawiła się na Eurowizji. W drugiej zaprezentowali utwór, z którym pojawiają się w Rotterdamie. 

Szansa na sukcesSzansa na sukces Screen z TVP2/ Szansa na sukces

"Szansa na sukces". Kto będzie nas reprezentować podczas Eurowizji?

Występy zaczęła Katarzyna Dereń, która wybrała kawałek Leny "Satellite" (laureatka 55. edycji w 2010 roku). W rozmowie z prowadzącym, Arturem Orzechem, zdradziła, dlaczego to właśnie ona powinna zwyciężyć:

Dlatego, że mogłabym wiele zawojować - powiedziała.

Jako druga zaśpiewała Alicja Szemplińska, zwyciężczyni ostatniej edycji "The Voice of Poland". Wybrała utwór Loreen "Euphoria", który wygrał w 2012 roku.

Są to wielkie emocje, ale i ogromne szczęście, by dumnie reprezentować nasz kraj - mówiła piosenkarka.

Albert Cerny pokusił się o utwór Alexandra Rybaka z 2009 roku, czyli "Fairytale". Uczestnik zapowiedział, że spróbuje poprawić statystki Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Szansa na sukcesSzansa na sukces Screen z TVP2/ Szansa na sukces

"Szansa na sukces". Znamy zwycięzcę!

Kolejność występów w drugiej części wskazało losowanie prowadzącego. Jako pierwszy swój utwór "Lucy" zaprezentował Albert. Później wystąpiła Alicja, która nie ukrywała, że jest dumna ze swojego przeboju "Empires". Jako ostatnia wystąpiła Katarzyna z przebojem "Count On Me".

Jurorzy w składzie: Cleo, Michał Szpak i Gromee oraz widzowie zdecydowali, że wielki finał "Szansy na sukces" powinna wygrać Alicja Szemplińska i to ona będzie nas reprezentować podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Dziękuję, marzenia się spełniają - mówiła wzruszona.

Myślicie,  że Polska ma szanse wygrać tegoroczną Eurowizję?

AW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.