Fryderyki 2020 miały odbyć się bez publiczności, jednak impreza została odwołana. Zwycięzców poznamy w inny sposób

Sytuacja, która dzieje się na świecie w związku z koronawirusem, mocno wpływa także na kulturę. Właśnie odwołano ceremonię wręczenia Fryderyków 2020. Mimo to nagrody zostaną przyznane. W jaki sposób poznamy zwycięzców?
Zobacz wideo

Fryderyki to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Po raz pierwszy ceremonia odbyła się w 1995 roku, ale dopiero od 1999 nagrody muzyczne przyznaje powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W tym roku forma gali będzie się różnić. Wszystko ze względów bezpieczeństwa związanych z pandemią.

Fryderyki 2020 odwołane

Oficjalne oświadczenie pojawiło się na stronie wydarzenia. Najpierw, 10 marca, poinformowano, że podjęto decyzję o przeprowadzeniu ceremonii bez udziału publiczności. Dzień później jednak organizatorzy opisali nowe kroki, które podjęli. Okazuje się, że wydarzenie zostaje odwołane. Mimo to i tak poznamy zwycięzców Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu.

W uzupełnieniu do wydanego 10 marca oświadczenia dotyczącego odwołania dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca br. w ramach FRYDERYK Festiwal, z przykrością informujemy, że wręczenie nagród podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu bez udziału publiczności również się nie odbędzie. Mając na uwadze realne zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, artystów, jak i wszystkich pracowników zaangażowanych w organizację wydarzenia, laureatów nagród Fryderyk 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu ogłosimy w mediach cyfrowych - czytamy na stronie fryderyki.pl.

Zwycięzców poznamy we wtorek, 17 marca. Nazwiska zostaną opublikowane na stronie wydarzenia (fryderyki.pl) oraz w mediach społecznościowych FRYDERYK Festiwal. Organizatorzy nie ukrywają, że żałują, że tegoroczne wręczenie nagród odbędzie się w ten sposób. Jednak podkreślają, że bezpieczeństwo i troska o zdrowie są dla nich najważniejsze:

Bardzo czekaliśmy na spotkanie z nominowanymi, dlatego trudno było nam podjąć tę decyzję. Jednak w poczuciu odpowiedzialności za środowisko muzyczne, gdy zamykane są szkoły i instytucje kultury, nie możemy stwarzać potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego. Liczę, że wszyscy zrozumieją, że byłoby nam trudno świętować w takiej sytuacji. Wszystkim nominowanym raz jeszcze serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy - mówi Andrzej Puczyński, przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio Video.

Oświadczenie w sprawie ceremonii Fryderyki 2020Oświadczenie w sprawie ceremonii Fryderyki 2020 Screen ze strony http://fryderyki.pl

Organizatorzy jeszcze pracują nad planem uhonorowania tegorocznych laureatów i zapowiadają, że na bieżąco będą informować, co ustalili.

AW

Więcej o: