Przez koronawirusa zamknięto teatry. Barbara Kurdej-Szatan: Artyści, którzy pracują tylko w teatrze, nie będą mieli za co żyć

Kina, teatry i muzea w Polsce zostały zamknięte z powodu rozprzestrzeniającego się w naszym kraju koronawirusa. Barbara Kurdej-Szatan zwróciła uwagę, że dla aktorów może to oznaczać brak środków do życia.

Rząd podjął decyzję o zamknięciu kin, teatrów i muzeów z obawy przed epidemią koronawirusa. Minister kultury przekazał decyzję, która wchodzi w życie 12 marca. Nie wiadomo, jak długo instytucje kultury pozostaną zamknięte. To ważne środki prewencyjne, ale też sytuacja, w której np. aktorzy związani jedynie z teatrami mogą zostać pozbawieni zarobków.

Barbara Kurdej-Szatan o zamknięciu teatrów

Na konferencji prasowej premiera, ministra kultury, szefów resortu zdrowia, edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego przekazana została informacja, że szereg instytucji zostanie zamkniętych na czas walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Zostają odwołane także spektakle grup teatralnych, które jeżdżą po kraju, by prezentować widzom sztuki w różnych miejscach.

Takie grupy artystyczne są obecnie bardzo popularne wśród aktorów. W jednej z nich gra Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka zamieściła na InstaStories smutne zdjęcie z garderoby. Podkreśliła, że czas, który nastał jest dla niej bardzo smutny, a dla wielu artystów oznacza utratę jedynego źródła utrzymania, jakim były właśnie spektakle.

Nasza najbliższa trasa z "Pikantnymi" odwołana - poinformowała Kurdej-Szatan. - Artyści, którzy pracują tylko w teatrze, nie grają spektakli, nie będą mieli za co żyć... Co za czas... Mam nadzieję, że szybko się skończy ten koszmar.

Tymczasem Janusz Korwin-Mikke zażartował z koronawirusa. Na Instagramie pokazał zdjęcia z zabawy w aquaparku. Podkreślał, że "jest pięknie". Nie on jeden ma dość lekkie podejście do zagrażającej nam epidemii. Jedna z influencerek zaprezentowała makijaż inspirowany wirusem

Zobacz wideo Z Basią Kurdej-Szatan rozmawialiśmy pod koniec lutego. Opowiedziała nam wtedy, jaki jest stosunek jej męża do jej byłych chłopaków:

Straty, które przez koronawirusa ma ponieść gospodarka, będą zapewne ogromne. Branża turystyczna czy przewozowa ucierpi prawdopodobnie najmocniej. Mamy oczywiście nadzieję, że dzięki działaniom prewencyjnym uda się zapanować nad rozwojem koronawirusa i sytuacja jak najszybciej się unormuje. 

jm

Więcej o:
Komentarze (51)
Przez koronawirusa zamknięto teatry. Barbara Kurdej-Szatan: Artyści, którzy pracują tylko w teatrze, nie będą mieli za co żyć
Zaloguj się
 • Gambit szachowy

  Oceniono 6 razy 4

  Trzeba było nie kończyć Szkół aktorskich lub teatralnych a być ćwierć gwiazdą typu Rozenek Mucha ewentualnie piosenkarzem cha cha Zenek Sławomir to by moneta była na czarną godzinę

 • jamarcin

  Oceniono 10 razy 4

  dzięki Bogu pani nie jest artystką tylko statystką w reklamach...

 • ulg53

  Oceniono 5 razy 3

  Jak tym idiotkom nie wstyd! Jeżdżą na urlopy w drogie miejsca, pokazuję bogato wyposażone domy, chwalą się torebkami za parę tysięcy i taka dziewucha skarży się, że nie będzie miała za co żyć. Obrzydliwe i bezczelne.

 • Kris Budyń-Mróz

  Oceniono 5 razy 3

  Niepotrzebnie hejtujecie panią Kurdej Szatan. Przecież nie pisała o sobie ale o całej rzeszy artystów (np. aktorów 2 i 3 planu), ale także charakteryzatorów, garderobianych, i innych pracujących na śmieciówkach, ktorzy wierzcie, zarabiają bardzo skromnie. I ten zarobek tracą

 • nocnymarek16

  Oceniono 5 razy 3

  niestety ale ogólnie robi się haos.Nie tylko aktorzy maja problem sklepy inne niż te z żywnością też mają dramatyczną sytuację.

 • wejsunek47

  Oceniono 6 razy 2

  akurat ta grupa pasożytów i pustaków nie jest do niczego społeczeństwu potrzebna.. żałosne pajace obnoszące się ze swoimi gadżetami i niezwykłością dla wiochy i takich samych jak oni pustaków..

 • Roman Lenarski

  Oceniono 1 raz 1

  Martw sie pasztecie zebys miała za Co pic I potem zamieszczać swoje żenujace foty na Instagramie.

 • marcinblonie

  Oceniono 5 razy 1

  Oczywiscie artyści przymrą z głodu od razu, bo po każdej sztuce dostają gażę za któ©ą kupują na pniu kartofle i słoninę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX