Współczesna piłka nożna narodziła się w XIX wieku jako football:...? Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"

Współczesna piłka nożna narodziła się w XIX wieku jako football:...? W nowy odcinku programu "Milionerzy" uczestniczka musiała sprawdzić swoją wiedzę z zakresu piłki nożnej. Czy odpowiedziała prawidłowo na pytanie?

"Milionerzy" są od lat ulubionym teleturniejem Polaków. Widzowie zasiadają przed telewizorami, aby sprawdzić swoją wiedzę z różnorodnych dziedzin. W 301. odcinku pani Anna musiała zmierzyć się z pytaniem dotyczącym piłki nożnej. Czy udzieliła prawidłowej odpowiedzi? Jak poradziła sobie z pytaniem za 2 tysiące złotych?

Współczesna piłka nożna narodziła się w XIX wieku jako football:

  • A. na Wyspach Brytyjskich
  • B. w Chinach
  • C. we Francji
  • D. w Australii

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Współczesna piłka nożna narodziła się w XIX wieku jako football:

Od razu po przeczytaniu pytania, uczestniczka programu odrzuciła wariant B i D - Chiny i Australię. Intuicja podpowiadała jej, że poprawną odpowiedzią jest C - Francja. Pani Anna zdecydowała się wykorzystanie pierwszego koła ratunkowego - pół na pół.

Komputer odrzucił losowo odpowiedzi B i C - Chiny i Francja. Drogą eliminacji, uczestniczka zdecydowała się na zaznaczenie odpowiedzi A - na Wyspach Brytyjskich.

Udało się. Wariant A to prawidłowa odpowiedź. Football narodził się w XIX wieku na Wyspach Brytyjskich. Uczestniczka programu zdobyła 2 tys. i otworzyła sobie drogę do dalszej gry w programie.

Zobacz wideo Natalia Karczmarczyk zdradza, kto aktualnie jest w Team X [Koło Plotka Extra]
Więcej o: