Iga Świątek w "Dzień dobry TVN" martwi się o Roberta Lewandowskiego. "Niczym sobie na to nie zasłużył"

Iga Świątek usłyszała z pozoru niewinne pytanie. Nie zaśmiała się jednak, ale odniosła do Roberta Lewandowskiego.

Iga Świątek to utalentowana tenisistka, która pomimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. Polacy pokochali ją, kiedy w 2020 roku wygrała turniej im. Rolanda Garrosa. W kolejnych latach jeszcze dwa razy zdobyła prestiżową nagrodę tego turnieju. Niedawno też odniosła kolejny spektakularny sukces - wygrała WTA Finals i w wielkim stylu wróciła na pierwsze miejsce światowego rankingu. 22-latka jest niezwykle zapracowana, ale jakiś czas temu znalazła czas na wakacyjny wyjazd. Teraz zdecydowała się też na wywiad dla "Dzień dobry TVN". 

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Iga Świątek mówi o Robercie Lewandowskim. Martwi się o piłkarza

9 grudnia na antenie "Dzień Dobry TVN" wyemitowano wywiad Damiana Michałowskiego z Igą Świątek. 22-latka odpowiedziała o swoich niedawnych sukcesach i zdradziła, jak spędza czas wolny. Okazuje się, że kocha dobrą literaturę i to właśnie podczas kolejnych lektur najbardziej się relaksuje. Dodała też, że w przyszłości chciałaby skupić się na sportach wodnych i nauczyć się windsurfingu. Wywiad był stonowany, a 22-latka starała się odpowiadać na pytania bardzo rzeczowo. Na koniec została zapytana o, wydawałoby się humorystyczny temat, mianowicie o memy, których jest bohaterką, a w których nazywana jest "gówniarą z paletką" czy "babingtoniarą". Te od dawna regularnie pojawiają się w sieci m.in. na instagramowych profilach Make Life Harder czy Tygodnika Nie. Świątek jest w nich często zestawiana z Robertem Lewandowskim, który ukazywany jest w nieco prześmiewczy sposób. Okazuje się, że ten z pozoru żartobliwy temat stał się dla Świątek inicjacją do poważniejszych przemyśleń. Zapytana o to, czy lubi oglądać memy, w których gra główną rolę, uśmiechnęła się, ale uśmiech szybko znikł z jej twarzy. 

Z jednej strony faktycznie niektóre są zabawne, ale z drugiej strony dużo jest takich memów, które mnie chwalą, a  Roberta [Lewandowskiego - red.]... - zaczęła, a później dokończyła  - Jest [w nich - red.] jakiś negatywny wydźwięk w jego stronę. To mi się nie podoba, bo Robert zrobił tak dużo dla nas sportowców i w ogóle dla całego kraju. Nadal jak jeżdżę po różnych krajach, ludzie mnie nie poznają, ale jak mówię, że jestem z Polski, to słyszę "Lewandowski, Lewandowski". On przez te memy ze mną dostaje trochę hejtu. Wiem, że to jest rozrywka dla kibiców, ale sama myślę, że mogłabym być w takiej samej sytuacji jak on. Niczym sobie nie zasłużył, żeby być w takich memach - wyznała.

Iga Świątek w 'Dzień dobry TVN'Iga Świątek w 'Dzień dobry TVN' fot. screen Player.pl 'Dzień dobry TVN'

Robert Lewandowski o memach z Igą Świątek

Co ciekawe Robert Lewandowski również jakiś czas temu został zapytany o memy, w których występuje z Igą Świątek. Przyznał, że ma do nich sporo dystansu i kibicuje młodej tenisistce. - Oczywiście mam do tego dystans. Znam Igę i kibicuję jej bardzo mocno. Cieszę się, że osiąga sukcesy. Bardzo wierzę, że dalej i jak najdłużej będzie na jak najwyższym poziomie. Myślę, że Iga, wiadomo, zaczyna dopiero swoją karierę. Oby ona trwała jak najdłużej i oby miała jak najwięcej osiągnięć, bo to wielka duma mieć wielu sportowców na różnych płaszczyznach, grających na najwyższym poziomie - powiedział w rozmowie ze Światem Gwiazd. Przypomnijmy, że Lewandowski okazał swoją sympatię Świątek już jakiś czas temu, kiedy w 2022 kibicował jej podczas turnieju Rolanda Garrosa. Wówczas tenisistka poszła na trybuny, gdzie dostrzegła, że bił jej brawo. Jej mina była bezcenna. Jakiś czas temu spekulowano z kolei, że 22-latka odebrała piłkarzowi jednego ze sponsorów. Te plotki szybko jednak zostały ucięte

Mem z Igą Świątek i Robertem LewandowskimMem z Igą Świątek i Robertem Lewandowskim Screen Paczaizm.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA