Polscy sportowcy nie skupili się jedynie na karierze. Nie zapomnieli bowiem o edukacji. Mając na uwadze fakt, że sportowa kariera kiedyś się zakończy, skończyli różne kierunki, a niektórzy uzyskali nawet tytuł magistra.
Gwiazda futbolu wykształcenie odbierała w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. W 2017 roku obronił dyplom licencjata, natomiast trzy lata później został magistrem. Co ciekawe, pierwszą pracę napisał o sobie, a jej tytuł brzmiał "RL9. Droga do sławy".
Pięściarz bez problemów dostał się na prestiżową uczelnię - SGH.
Droga legendarnego skoczka do tytułu magistra był długa i wyboista. Małysz w 1995 roku ukończył szkołę zawodową, która dała mu kwalifikacje do pracy jako blacharz-dekarz. Do matury przystąpił dopiero w 2010 roku, a osiem lat później obronił pracę licencjacką. Na tej samej uczelni, tj. Politechnice Częstochowskiej, uzyskał również tytuł magistra. Małysz studiował turystykę i rekreację.
Ten skoczek również może pochwalić się wyższym wykształceniem. Był studentem w dwóch instytutach zamiejscowych Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie na kierunku Wychowanie Fizyczne, specjalność trenersko-menadżerska. Studia ukończył w Bielsko-Białej w 2017 roku.
Bramkarz, co prawda, zdobył jedynie wykształcenie średnie, ale nie wyklucza, że kiedyś wybierze się na studia.
Bokserka może pochwalić się imponującym wykształceniem. Przed laty ukończyła dwa kierunki studiów: wychowanie fizyczne i rehabilitację, a niedawno zdecydowała się jeszcze na studia podyplomowe z marketingu.
Dla tej olimpijki strzelectwo jest ogromną pasją, nie zaś źródłem utrzymania. Jarmolińska jest dobrze wykształcona - niebawem będzie broniła doktorat z zakresu bioinformatyki. Na co dzień zajmuje się programowaniem i pracuje dla międzynarodowej firmy Google.
Dwukrotny złoty medalista olimpijski uzyskał wyższe wykształcenie na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Kulomiot ukończył politologię.