Niemiec przypomniał Dawidowi Kubackiemu, jak go nazywali. Świetna riposta skoczka

Dawid Kubacki był gwiazdą konferencji prasowej skoczków w Innsbrucku. Bez chwili zawahania odpowiedział na trudne pytanie dziennikarza.

Dawid Kubacki w sobotni wieczór zajął piąte miejsce w plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Zabrakło go jednak na 85. Gali Mistrzów Sportu, ponieważ przebywa obecnie w Austrii.

ZOBACZ TEŻ: Gala Mistrzów Sportu. Nagrodę dla Dawida Kubackiego odebrała jego żona. Patrzymy na jej kreację. To dopiero klasa!

Skoczek jest liderem Turnieju Czterech Skoczni. Nic więc dziwnego, że w Innsbrucku wielu zagranicznych dziennikarzy chciało przeprowadzić z nim wywiad. Na konferencji prasowej, która odbyła się zaraz po sobotnich zawodach, jeden z niemieckich dziennikarzy przypomniał Kubackiemu, że był nazywany "królem lata". 

Dawid Kubacki na konferencji w Innsbrucku

Przez długi czas byłeś nazywany "królem lata", ponieważ skakałeś wtedy świetnie, ale zimą już tak dobrze nie było. Co się teraz zmieniło? - zapytano Kubackiego.

Ten nie wahał się z odpowiedzią. 

Myślę, że ten przydomek odszedł w zapomnienie już jakieś trzy lata temu, bo wtedy zacząłem osiągać dobre wyniki również w sezonie zimowym. Jeśli pytacie, co jest tego powodem, to odpowiadam, że ciężka praca, jaką wykonałem na treningach. I to tyle - zripostował Kubacki.

Trzeba przyznać, że po jego wypowiedzi widać, że Polak czuje się naprawdę pewnie.

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.