• Link został skopiowany
Tylko u nas

Stylowe triumfy i idealne ogranie motywu. Robert Czerwik wybrał ulubione stylizacje z Met Gali

Met Gala 2025 przyciągnęła tłumy gwiazd. Projektant mody Robert Czerwik specjalnie dla Plotka przyjrzał się tegorocznym stylizacjom na czerwonym dywanie. Kto wypadł najlepiej?
Demi Moore, Kim Kardashian, Zenadaya
REUTRERS

Podczas tegorocznej Met Gali na czerwonym dywanie nie zabrakło gwiazd, które zwróciły na siebie uwagę nietuzinkowymi kreacjami - wśród nich m.in. Jaden Smith, Jenna Ortega, Rihanna, Shakira i Georgina Rodriguez, Madonna, Lana Del Rey, Kim Kardashian, Zendaya, Dua Lipa, Nicki Minaj, Charli XCX, Miley Cyrus. W rozmowie z Plotkiem ceniony projektant Robert Czerwik wybrał stylizacje, które najbardziej zwróciły uwagę. 

Zobacz wideo Jessica Mercedes wskazała najlepiej ubrane gwiazdy. Ma radę dla prezydentowej

Zendaya i Zoe Saldana nie miały sobie równych na Met Gali 2025? Robert Czerwik stawia sprawę jasno

Wśród młodego pokolenia Zendaya uchodzi za ikonę mody. Nic więc dziwnego, że i tym razem oczy całego świata zwrócone były na jej kreację. Swoje zdanie w tej kwestii wyrobił sobie także Robert Czerwik. "Zendaya zachwyciła w perfekcyjnie skrojonym białym garniturze i eleganckim kapeluszu - wyglądała zjawiskowo, a jednocześnie idealnie wpisała się w motyw przewodni wydarzenia. Jej stylizacja była przemyślana, wyrafinowana i wyróżniała się na tle mniej oczywistych wyborów innych gwiazd" - ocenił projektant.

Uwagę Czerwika przykuła także nietypowa kreacja Zoe Saldany. Według Czerwika wpisała się ona w tematykę tegorocznej gali, w której skupiono się na kreatywnym podejściu do klasyki męskiej mody, a zwłaszcza garnituru. "Ta biało-czarna suknia to mistrzowskie połączenie elegancji, precyzji kroju i inteligentnej gry z konwencją. Fantastyczna góra w formie męskiej kamizelki, niemal w całości zdobiona guzikami, wprowadza wyraźny pierwiastek męski, który w kontekście tematu wieczoru wypada zjawiskowo trafnie. To świetny przykład, jak można twórczo i stylowo zinterpretować motyw przewodni, nie rezygnując z wyrafinowania i oryginalności" - wyjaśnił w rozmowie z Plotkiem. Zdjęcia kreacji znajdziesz tutaj:

Demi Moore w aureoli, pomysłowa Kim Kardashian. Co według Roberta Czerwika poszło nie tak w stylizacji Rihanny?

Według Roberta Czerwika na czerwonym dywanie zachwyciła także Demi Moore, która zaprezentowała się w oryginalnej i odważnej sukni przypominającej... aureolę. "Szczególnie urzekała forma przypominająca kryzy, oplatająca głowę niczym aureola, co nadawało stylizacji niemal mistyczny charakter. To był znakomity, świadomy wybór i doskonała interpretacja tematu" - stwierdził. Jedną z ciekawszych propozycji minionego wieczoru w opinii Czerwika była także kreacja Kim Kardashian. "Połączenie elementów tailoringu, subtelnych odniesień do garnituru i wyrazistej kobiecości stworzyło wyjątkową, intrygującą całość. Suknia wyróżniała się nie tylko formą, ale też pomysłowością, balansując na granicy siły i zmysłowości" - zauważył. Choć według wielu Met Gala 2025 należała do Rihanny, Czerwik doszukał się drobnego niedociągnięcia w stylizacji piosenkarki. "Rihanna, debiutując w kolejnej ciąży, wyglądała olśniewająco i z ogromną pewnością siebie. Jedynym elementem, który lekko zaburzył całość, był kapelusz - nieco zbyt dosłowny, przytłaczający sylwetkę i odbierający tej teatralności jej subtelny urok. Całość jednak zdecydowanie zapadała w pamięć" - podsumował. 

Więcej o: