Księżna Kate i książę William w Polsce. Kiedy przyjeżdżają. Znamy szczegóły!

Księżna Kate i książę William przylatują do Polski. To już pewne. Co więcej parze towarzyszyć będą ich dzieci - księżniczka Charlotte i książę George.

17 lipca do Polski przylatuje księżna Kate i książę William. Co najlepsze, para książęca odwiedzi Polskę razem z dwojgiem swoich dzieci - księżniczką Charlotte i księciem George'em.

Księżna Kate i książę William w Polsce

Wizyta książęcej pary - nad czym ubolewamy - nie będzie długa. Para spędzie w Polsce jedynie dwa dni. Do Warszawy przylecą 17 lipca, a potem bezpośrednio z Trójmiasta wyruszą w dalszą część podróży po Europie. Kolejnym przystankiem na trasie Kate i Williama będą Niemcy. To będzie pierwsza wizyta pary książęcej w obu krajach.

Harmonogram wizyty Kate i Williama w Warszawie

Pierwszym punktem wizyty księżnej Kate i księcia Williama w Polsce będzie Warszawa. Na początek para książęca spotyka się Andrzejem Dudą i Agatą Dudą w Pałacu Prezydenckim. Bardzo jesteśmy ciekawi zwłaszcza kreacji żony księcia Williama i polskiej pierwszej damy. Styl obu pań niejednokrotnie był porównany. Która będzie wyglądała lepiej? Czekamy z niecierpliwością na pierwsze zdjęcia.

Co potem będzie robić książęca para? W planie Kate i Williama jest jeszcze również wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Po tym jak zwiedzą obiekt, spotkają się z kombatantami i złożą hołd ofiarom Powstania.

Potem książęca para pojawi się w warszawskim biurowcu Spire, gdzie znajduje się centrum The Heat - kuźnia przedsiębiorczości i innowacji. Kate i William porozmawiają tam z młodymi twórcami startupów.

Wieczorem księżna Kate i książę William będą honorowymi gośćmi ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce. Z okazji urodzin królowej Elżbiety II zostanie wydane wielkie przyjęcie na 400 osób w Starej Pomarańczarni w warszawskich Łazienkach.

Kate i William w Gdańsku

Z Warszawy księżna Kate i książę William pojadą do Gdańska. Najprawdopodobniej to tam książęca para oficjalnie pokaże się z dziećmi, bowiem to nad morzem zaplanowane są nieco mniej oficjalne wyjścia członków rodziny królewskiej. Księżna Kate i książę William mają przespacerować się zabytkowymi uliczkami Starego Miasta, spróbować lokalnych specjałów - pierogów i likieru Goldwasser. Odwiedzą także Teatr Szekspirowski, gdzie odbywa się międzynarodowy festiwal teatralny (Festiwal Szekspirowski) oraz pojadą do Stoczni Gdańskiej. W planie wizyty zaznaczono, że książęca para złoży hołd pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców i przejdzie pod słynną bramą.

Jednym z punktów wizyty na Pomorzu księżnej Kate i księcia Williama jest także zwiedzanie byłego Nazistowskiego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Stutthof - utworzonego na anektowanych terenach Wolnego Miasta Gdańska w miejscowości Sztutowo.

Wieczorem księżna Kate i książę William wrócą do Warszawy, a stamtąd udadzą się bezpośrednio do Berlina na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.