Selma Ergec - jaka prywatnie jest aktorka ze "Wspaniałego stulecia"?

Selma Ergec to niemiecko-turecka aktorka znana polskim telewidzom przede wszystkim z roli Hatice Sultan w serialu "Wspaniałe stulecie". Ze względu na dużą popularność serialu rośnie również zainteresowanie członkami obsady. Ujawniamy jaka jest prywatnie odtwórczyni jednej z głównych ról.

Życie prywatne aktorki budzi duże emocje, ponieważ Selma Ergec ma 37 lat i do niedawna nie było słychać, żeby planowała założenie rodziny. Jej życiowym partnerem jest Can Oz, z którym spotyka się od 2013 roku.

Życie prywatne Selmy Ergec

Selma Ergec wyszła za mąż za Cana Oza 25 września 2015 roku. Ceremonia ślubna odbyła się w Gottmadingen w Niemczech. Wybranek aktorki jest biznesmenem, spadkobiercą wydawniczego imperium. Zarówno Selma, jak i jej mąż nie dzielili się publicznie swoimi planami dotyczącymi dzieci, ani nie dzielili się tym, co dzieje się w ich życiu prywatnym. Aktorka nigdy nie była bohaterką skandali, jednak paparazzi stale śledzą jej poczynania.

Wiadomości o ciąży aktorki rozeszły się bardzo szybko. Selma pojawiła się kilkukrotnie na publicznych imprezach i uwadze fotoreporterów nie umknęło to, że aktorka przybrała nieco na wadze. W związku z ciążą i macierzyństwem, Ergec postanowiła zrobić sobie przerwę w pracy i zrezygnowała na jakiś czas z grania w filmach i serialach. Kilka dni przed narodzinami dziecka aktorka podzieliła się na jednym z portali społecznościowych swoimi uczuciami. Selma napisała, że już nie może się doczekać narodzin córeczki.

Kariera i edukacja Selmy Ergec

Selma Ergec  pochodzi z turecko-niemieckiej rodziny. Jej ojciec jest lekarzem, a matka pielęgniarką. W związku z tym Selma poszła w ślady rodziców i studiowała medycynę w Munsterze, a dokładniej na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma. Poza tym studiowała filozofię i psychologię na Uniwersytecie w Hagen i w Adanie. W 2000 roku zakończyła staż medyczny i zajęła się modelingiem. To był impuls, by związać swoje losy z życiem show-biznesu.

Na początku kariery aktorskiej występowała w reklamach, między innymi marek Avea, Gilette i Beko. Na ekranie zadebiutowała w 2002 roku w serialu telewizyjnym „Yarim elma”. Od tej pory zagrała w wielu filmach i serialach.

J.W.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.