Ed Sheeran - nowa płyta "Divide" na początku 2017 roku

Ed Sheeran, brytyjski muzyk, autor tekstów i muzyki, a także utalentowany wokalista, zapowiedział w 2016 roku, że jego nowa płyta, trzecia już w dorobku, ukaże się na początku 2017 roku.

Fani artysty ze zniecierpliwieniem czekają na nowy krążek. Czy znajdą się na nim hity, które dorównają popularnością piosenkom z poprzednich albumów? W styczniu ukazały się dwa single promujące płytę. 

"Castle On The Hill" i "Shape Of You" - nowe single Ed'a Sheeran'a

W pierwszym tygodniu stycznia 2017 roku, Ed Sheeran opublikował dwa single promujące nową płytę. "Castle On The Hill" i "Shape Of You" ukazały się wraz z klipami. Zostały one nakręcone w formacie, tzw. "lyric videos". Single nieco różnią się od dotychczasowego repertuaru muzyka. Z pewnością nie są to melancholijne ballady. Nowy styl muzyczny Sheerana pokazuje, jak wszechstronnym muzykiem jest artysta. Nie boi się eksperymentowania i wychodzenia poza utarte schematy, za które pokochali go jego fani. 

Płyta "Divide" ma ukazać się 3 marca 2017 roku. 

Ed Sheeran - sylwetka muzyka

Ed Sheeran to brytyjski artysta. Jako kilkuletni chłopiec występował w kościelnym chórze. Już w liceum pisał pierwsze teksty piosenek oraz komponował własne utwory. Przez kilka lat próbował zaistnieć na brytyjskiej scenie muzycznej. Sukces przyszedł dopiero po wyjechaniu do Stanów Zjednoczonych. W 2011 roku ukazał się pierwszy studyjny album wokalisty. Nosił tytuł "+". Kolejny album o tytule "x" ukazał się trzy lata później. Z krążka pochodzi megahit "Thinking Out Loud", który podbił listy przebojów na całym świecie. W 2013 roku Sheeran nagrał piosenkę "I See Fire" promującą film "Hobbit: Pustkowie Smauga". 

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.