Kolędy w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka - Polacy kochają jego interpretacje świątecznych pieśni

Krzysztof Krawczyk jest polskim piosenkarzem, kompozytorem i gitarzystą. Znany jest z charakterystycznego barytonowego głosu, który możemy usłyszeć w aranżacjach najpiękniejszych polskich kolęd.

Krzysztof Krawczyk wykonuje bardzo zróżnicowany repertuar. Ma na swoim koncie płyty z różnorodną muzyką z gatunków pop, swing, jazz, soul, rock and roll, country, folk, dance i reggae. Nagrywał również kolędy i pieśni i piosenki religijne.

Kolędy wykonywane przez Krzysztofa Krawczyka

W 1986 roku Krzysztof Krawczyk nagrał dla telewizji na zamku w Książu recital „Kolędy Polskie”. W 1997 roku w programach „Kolędowanie z Krzysztofem Krawczykiem” i „Eleni i przyjaciele” zaśpiewał kilka kolęd wspólnie z piosenkarką greckiego pochodzenia Eleni. Programy były realizowane dla TVP1, TVP2 i TVP Polonia. Duet zaśpiewał także piosenki świąteczne, na przykład „Gdy nadchodzi dzień grudniowy” i „Witamy Ciebie”. W 2004 roku Krawczyk wystąpił na koncercie kolęd wraz z zespołem „Piątka z plusem”. Koncert odbył się w kościele w warmińsko – mazurskiej Świętej Lipce. Koncert wyemitowała telewizja TVP2, kolędy z występu zostały wydane na płycie wydawnictwa Agora. Płyta była prezentem do świątecznego wydania dziennika Gazeta Wyborcza. W 2006 roku wystąpił w recitalu, na którym zaśpiewał piosenki i pieśni religijne oraz kolędy. Recital był emitowany przez telewizję TV Trwam. 26 grudnia 2009 roku wokalista wystąpił w Kielcach na koncercie „Świętokrzyskie Kolędowanie”. Koncert był wyemitowany przez TVP, Krawczyk zaśpiewał na nim piosenkę „2000 takich świąt” i kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Krzysztof Krawczyk zaśpiewał również kilka kolęd na koncercie charytatywnym „Musica Sacra”. Koncert odbył się 4 stycznia 2014 roku w kościele w Pszczynie, dochód został przeznaczony na pomoc osobom upośledzony umysłowo, którą zajmuje się „Dom Kulejących Aniołów w Piasku”.

Współpraca Karola Krawczyka z Kapelą Góralską Marcina Pokusy

W 2009 roku wraz z góralskim zespołem Marcina Pokusy, pochodzącym z Węgierskiej Górki, Krawczyk nagrał płytę z kolędami. Płyta, tak jak poprzednia, była dodawana do wydania Gazety Wyborczej. W Wigilię tego samego roku wystąpił w programie świątecznym TVP2. Obok Krawczyka na scenie znaleźli się biskup Antoni Długosz, Eleni, żona Krzysztofa, Ewa oraz wyżej wspomniany zespół góralski. Artyści wykonali kilka świątecznych piosenek i kolęd. W listopadzie 2012 roku Krawczyk wydał zestaw trzech płyt, które zawierały najbardziej znane polskie piosenki w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka oraz kolędy nagrane wraz z Kapelą Góralską Marcina Pokusy.

AW

Więcej o: