Najpiękniejsze kolędy w wykonaniu Edyty Górniak

Edyta Górniak jest polską piosenkarką, autorką tekstów, producentem, aktorką musicalową i kompozytorką. Jest głos nazywany jest naszym narodowym skarbem i czaruje Polaków również przy okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Edyta Górniak ma na swoim koncie sześć albumów, z czego jeden anglojęzyczny. Górniak jest uznawana za jedną z lepszych polskich wokalistek, jest porównywana przez krytyków do Céline Dion, Violetty Villas i Whitney Houston. Wśród jej repertuaru, oprócz piosenek rozrywkowych można znaleźć również kolędy i piosenki świąteczne.

Album Edyty Górniak „Zakochaj się na Święta w kolędach”

22 grudnia 2008 roku artystka wydała album z piosenkami świątecznymi i kolędami „Zakochaj się na Święta w kolędach”. Płyta została wydana nakładem Agora SA i była dołączona jako prezent do Gazety Wyborczej. Producentem albumu był gitarzysta, muzyk i piosenkach Dariusz Krupa, aranżacją zajął się pianista jazzowy i poważny Marcin Masecki. Na albumie świątecznym znalazły się tradycyjne polskie kolędy takie jak „Oj maluśki”, „Cicha noc”, „Mizerna cicha”, „Jezus malusieńki” i „Lulajże, Jezuniu”. Edyta Górniak zaśpiewała również znane przeboje świąteczne po angielsku, na przykład „Let It Snow”, „Santa Clause Is Coming to Town”, „White Christmas”, „Have Yourself a Merry Christmas” i „Jingle Bells”.

Występ Edyty Górniak na Pasterce w Warszawie

Edyta Górniak od września 2016 roku na stałe mieszka w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych, jednak na tegoroczne Święta wokalistka postanowiła przylecieć wraz z synem Allanem do Polski. Górniak chciała spędzić Boże Narodzenie z mamą i ojczymem. Poza tym przygotowuje się do występu na koncercie sylwestrowym organizowanym przez telewizję TVP w Zakopanem. Edyta Górniak w ostatnim czasie często podkreśla jak ważny jest dla niej Bóg i religia. Artystka zaznacza jak wiele zawdzięcza Bogu i regularnie jest obecna na mszach świętych. W tym roku wzięła udział w Pasterce w kościele Matki Boskiej z Lourdes w Warszawie i zaśpiewała kolędę „Mizerna Cicha”.

 AW

Więcej o: