Klapki Birkenstock słyną z wygody, którą doceniła nawet Kendall Jenner. A wszystko zaczęło się od wkładki

Klapki Birkenstock od lat nie wychodzą z mody. Klasyczny design oraz niebywała wygoda sprawiają, że rzesza ich wiernych fanów stale się powiększa. Należą do nich m.in. Kendall Jenner i Gigi Hadid. Wiele ponadczasowych modeli znajdziesz teraz w promocyjnych cenach.

Birkenstock: od rodzinnej firmy do światowego giganta

W 1774 roku w archiwach kościoła w Langen-Bergheim pojawiła się pierwsza wzmianka o tamtejszym szewcu Johannie Adamie Birkenstocku. Jego prawnuk postanowił iść jego śladem. W 1896 roku rozpoczął produkcję oraz sprzedaż elastycznych wkładek do butów. Swoim wynalazkiem postanowił dzielić się z innymi, dlatego przez kolejne 15 lat podróżował nie tylko po Niemczech, ale i Austrii, by uczyć szewców produkcji butów dopasowujących się do stopy. Firma się powiększała, a członkowie rodziny chętnie angażowali się w jej rozwój. Przez lata zwiększała się asortyment, a także otwierano coraz to większe hale produkcyjne. Warto podkreślić także ekologiczny aspekt marki. Już w 1988 roku przedstawiciele brandu używali do tworzenia butów klejów przyjaznych środowisku, a w 1990 roku zmniejszyli zużycie energii aż o 90 procent. Dziś produkty marki noszą klienci z całego świata.

KlapkiKlapki Shutterstock

Gwiazdy w Birkenstockach

Klapki Birkenstock to prawdziwy hit wśród gwiazd. Swego czasu nosiła je m.in. Vanessa Hudgens, a niedawno również Kendall Jenner. Siostra Kim Kardashian tworzy z nimi nie tylko casualowe stylizacje, ale także dobiera je jako stylowy dodatek do stroju kąpielowego. Warto pamiętać, że wybierając się na wakacje, musimy zwracać uwagę nie tylko na design produktów, ale przede wszystkim ich komfort podczas noszenia. Właśnie dlatego modele z oferty niemieckiego brandu cieszą się tak dużym powodzeniem wśród klientów. 

 

Japonki Birkenstock

Klasyczne klapki Birkenstock z dwoma paseczkami to niekwestionowany bestseller w asortymencie brandu. Kultowym produktem jest model Arizona. W ofercie marki dostępne są także inne fasony butów. Na uwagę zasługują japonki, które dopasujesz do naprawdę wielu letnich stylizacji. Szersze paski stabilizują stopę, a dodatkowo podkręcają look.

 

Zobacz też: najmodniejsze sandałki na lato 2022.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.