Modny wzór na wiosnę? Wielki powrót ubrań w pepitkę

Agata Zielińska
18.02.2020 13:00
Sukienka w pepitkę

Sukienka w pepitkę (Fot. www.instagram.com/reserved)

Wzór w pepitkę wypromowała ikona stylu - Coco Chanel. Za jej sprawą w latach 20. kobiety i mężczyźni pokochali ten czarno-biały motyw na ubraniach, który często pojawia się w kolekcjach projektantów mody haute couture. To także jeden z ulubionych deseni członków rodzin królewskich!

Wzór "wykrzywionej kratki" - najmodniejszy deseń na wiosnę

Pepitkę można określić jako "wykrzywioną kratę" najczęściej dwukolorową. Biało-czarny wzór jest ponadczasowy, często wykorzystywany przez projektantów mody haute couture m.in. Gucci, Michaela Korsa i Alexandra McQueena. W tym sezonie moda na ubrania w pepitkę dopiero wychodzi z cienia, ale już znajdziecie je m.in. w sieciówkach jak Reserved, czy Mohito, a także w sklepach internetowych np. Renee. Sukienki oraz komplety damskie złożone z marynarki i spodni lub spódnicy w czarno-biały wzór to strzał w dziesiątkę zarówno do pracy, jak i na formalne wyjścia. 

 

Wzór w pepitkę wraca do mody w wielkim stylu

Po tym jak na wybiegach i sklepowych wystawach królował wzór w kratę, a ubrania w ten deseń mają już wszyscy - czas na coś nowego! A właściwie na wielki powrót pepitki, określanej mianem "wykrzywionej kraty". Pojawienie się w sklepach wiosennych kolekcji przypomniało nam o tym zapomnianym w ostatnim czasie wzorze.
W ubiegłym wieku ubrania w pepitkę były symbolem luksusu i elegancji. Swój początek ma jednak dużo wcześniej. Nam kojarzą się głównie z Bliskim Wschodem oraz bardzo popularnymi w poprzedniej dekadzie chustami - arafatkami. Wzór ten często pojawia się nie tylko na odzieży, ale także w architekturze i wnętrzach.
Ubrania w pepitkę są obecne zarówno w damskich jak i męskich kolekcjach. To jeden z ulubionych wzorów księcia Karola, który niejednokrotnie występował w marynarce z tym motywem. 

Sprawdź: Najmodniejsze spodnie w pepitkę!

Modne ubrania w pepitkęModne ubrania w pepitkę Fot. www.instagram.com/reneegirls