Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pierwszy raz zagrała w 1993 roku. W tym roku czeka nas 33. finał akcji, który odbędzie się 26 stycznia. Tegoroczna zbiórka wesprze onkologię i hematologię dziecięcą. Jak co roku będziemy mogli wziąć udział w licznych licytacjach czy wrzucić pieniądze do puszek wolontariuszy. Twarzą fundacji od początku jej istnienia jest Jerzy Owsiak, który jednocześnie jest jej prezesem. Jakiś czas temu dziennikarz poruszył temat zarobków, a także ujawnił, na jaką emeryturę może liczyć.
Jerzy Owsiak jest prezesem fundacji WOŚP. W 2019 roku jasno postawił sprawę. Wyjawił, ile zarabia. "Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie 'na rękę" wynosi ok. dziesięć tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł" - napisał wówczas na Facebooku. Business Insider, który powołał się na sprawozdanie finansowe Złotego Melona, podawał, że w 2022 r. Owsiak zarabiał miesięcznie około 21,9 tys. zł brutto, czyli "na rękę" około 14 tys. zł.
W 2013 roku Owsiak na antenie TVN 24 narzekał na wysokość wyliczonej emerytury. Nie da się ukryć, że wiele osób ze świata show-biznesu skarży się na zbyt niską kwotę świadczenia ZUS - w tym gronie są m.in. Maryla Rodowicz oraz Krystyna Mazurówna. Dziennikarz nie ukrywał rozczarowania. - To jest po prostu żałosne, jest bardzo złe, jest bardzo niedobre. Wyszło 800 zł. To słabo wygląda - wyżalił się przed laty. Obecnie sytuacja ma się inaczej. Od 1 marca 2025 roku najniższa gwarantowana emerytura będzie wynosić 1 884,61 zł brutto.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Danuta Martyniuk od lat nie pracuje. Co z emeryturą?
W 2013 roku w rozmowie z portalem dziennik.pl Owsiak wyznał, że nie ma zamiaru rezygnować z pracy. - Chcę pracować tak długo, jak będę mógł. Kluczem jest aktywność, to najlepsza emerytura - stwierdził. -Mam firmę produkującą programy telewizyjne. Z tego się utrzymuję, bo w fundacji jestem wolontariuszem. Poza tym robię wykłady, jeżdżę po Polsce. Nie narzekam na finanse, to, co mam, wystarcza. Każdy może zobaczyć mój PIT, zresztą jego kopię zamieściłem na blogu. A tym, którzy chcą ze mną gadać o przekrętach, mówię: najpierw pokaż swój PIT, bo ja się z niczym nie ukrywam - podsumował.
Afera wokół Doroty R. Prokuratura wystosowała akt oskarżenia wobec piosenkarki
Serowska i Hakiel spodziewają się drugiego dziecka. Dominika dodała zdjęcia, a Marcin komentuje. "Zrobiliśmy to"
Nawrocki pokazał świadectwo syna. Internauci zwrócili uwagę na jedną rzecz
To od nich Duda kupił swoje Porsche. Byli właściciele ujawniają kulisy
Maja Chwalińska skradła show przed samym Wimbledonem. Jej nagranie jest hitem!
Tak dziś wygląda syn Bachledy-Curuś i Farrella. 16-latek pojawił się z ojcem na meczu
Doda może trafić do więzienia? Prawnik rozwiewa wątpliwości
Nowe wieści ws. aktu oskarżenia przeciwko Dodzie. Jest komentarz z sądu
Serowska opowiedziała o drugiej ciąży. "Zdecydowanie trudniejsza". Znają już płeć?