Nie żyje żona Wojciecha Pijanowskiego. Pogrążony w żałobie prowadzący "Koła fortuny" zawiadomił o pogrzebie

Na początku grudnia do mediów dotarły niezwykle smutne wieści. Zmarła Elwira Hornik-Pijanowska, która była żoną znanego twórcy i prowadzącego teleturniejów Wojciecha Pijanowskiego.

Wojciech Pijanowski to legenda polskiej telewizji. Choć największą popularność przyniosła mu rola gospodarza programu "Koło fortuny", to tylko jedno z wielu przedsięwzięć w jego karierze. Pijanowski prowadził także m.in. "Magię liter" i "Ryzyko", a przez lata współpracował z licznymi stacjami telewizyjnymi przy tworzeniu nowych teleturniejów. Wojciech Pijanowski prywatnie był mężem scenografki Elwiry Hornik-Pijanowskiej, która odeszła 28 listopada, mając 76 lat.

Zobacz wideo Tak wyglądał pogrzeb królowej Elżbiety II

Kobiela przeczuwał, że coś się stanie, a Zejdler rzekomo popełnił samobójstwoKobiela przeczuwał, że coś się stanie, a Zejdler rzekomo popełnił samobójstwo

Wojciech Pijanowski pogrążony w żałobie. Przekazał szczegóły pogrzebu żony

Informacja o śmierci Elwiry Hornik-Pijanowskiej pojawiła się w "Gazecie Wyborczej" 2 grudnia. Z opublikowanego w dzienniku nekrologu możemy dowiedzieć się, że pogrzeb żony Wojciecha Pijanowskiego odbędzie się 8 grudnia o godzinie 13:00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych. Zmarłą pożegnała rodzina. Nieznana jest jednak przyczyna śmierci scenografki.

Nergrolog Elwiry Hornik-PijanowskiejNergrolog Elwiry Hornik-Pijanowskiej Screen: nekrologi.wyborcza.pl

Beata Tyszkiewicz, Barbara BrylskaTyszkiewicz zachwycała elegancją. Tak wyglądały rodzime gwiazdy w młodości

Wojciech Pijanowski bardzo chronił życie prywatne i nie opowiadał o nim zbyt dużo w mediach. O zmarłej żonie twórcy teleturniejów także nie wiadomo zbyt wiele. Elwira Hornik-Pijanowska pracowała jako scenografka m.in. przy spektaklach telewizyjnych "Gdy wracała miłość" czy "Niebezpieczna zabawa". Obejmowała również funkcję dekoratorki przy filmie "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy". W 2016 roku Pomponik informował, że żona Wojciecha Pijanowskiego była już na emeryturze. Prowadzący "Koło fortuny" nadal jest natomiast czynny zawodowo. Kilka lat temu opracował nawet literową grę strategiczną na urządzenia mobilne.

Więcej o: