Wojciech Bojanowski pojawił się na antenie CNN. Zdjął buty

Wojciech Bojanowski zaprezentował się przed zagranicznymi widzami w dość nietypowej jak na dziennikarza odsłonie. Polski korespondent wejście na antenę CNN zaliczył na bosaka.

Wojciech Bojanowski jest wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem, od 15 lat związanym ze stacją TVN. W połowie marca wrócił z Ukrainy, skąd relacjonował dla "Faktów" wydarzenia na wojennym froncie. Pod koniec lipca Bojanowski otrzymał propozycję pojawienia się z krótką relacją na żywo w dwóch emitowanych na antenie CNN programach. Dziennikarz nie tylko podjął wyzwanie, ale też postarał się, aby jego debiut w amerykańskiej stacji został zapamiętany.

Zobacz wideo Co wiadomo o tajemniczej córce Putina?

Wojciech Bojanowski zdjął buty przed wejściem na antenę CNN

Polski reporter został poproszony o przygotowanie krótkiego materiału na żywo związanego z falą upałów w Europie, która - jak wszyscy doskonale wiemy - dotknęła również Polaków. Wojciech Bojanowski opowiedział w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, że w tym czasie znajdował się w Katowicach. Dziennikarz postanowił wykorzystać fakt, że władze miasta przygotowały dla mieszkańców pomoc do walki z upałami.

W Katowicach, gdzie akurat byłem, zainstalowane są kurtyny wodne i od kilku lat funkcjonuje tam sztuczna rzeka, w której pluskały się dzieci. Wody jest po kostki, więc podczas łączenia z Becky Anderson postanowiłem do niej wejść i przejść boso kilka kroków - relacjonuje Bojanowski.

Reporter pojawił się w CNN w programie "Connect the Wold" wspomnianej Anderson, będącej jedną z najbardziej znanych prezenterek stacji. Jej autorska audycja emitowana jest z Abu Dhabi w każdy weekend i porusza najważniejsze wydarzenia z całego świata.

To jednak niejedyne wejście na antenę CNN, które Bojanowski zaliczył tego samego dnia. Kilka godzin później, również o europejskiej fali upałów, Polak rozmawiał z Biancą Nobilo.

W trakcie drugiego wejścia zaczęło się robić ciemno. Tradycyjnie w oczy waliła mi dosyć mocno lampka. W pewnym momencie miałem wrażenie, że ktoś wskakuje na mojego operatora i klepie go po plecach. Okazało się, że to inżynier wozu, który akurat wtedy tamtędy przechodził i żywiołowo przywitał się z kolegą - opowiada dziennikarz.
 

Mimo że dla Wojciecha Bojanowskiego pojawienie się na antenie amerykańskiej stacji było debiutem, dziennikarze TVN24 współpracują z CNN już od jakiegoś czasu. Jak dowiedział się serwis wirutalnemedia.pl, wcześniej okazję do wystąpienia przed amerykańskimi widzami miał już Michał Sznajder.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.