Dua Lipa przyleciała na Open'era. Burzę przeczekała za kulisami. Są zdjęcia

W kuluarach plotkowano, że koncert Dua Lipy na Open'erze nie odbył się, ponieważ gwiazda nie zdołała dolecieć do Polski. Do sieci trafiły jednak zdjęcia artystki, która jak najbardziej zjawiła się na terenie festiwalu.

Organizatorzy Open'er Festivalu mogą mówić o prawdziwym pechu. Wyczekiwane wydarzenie powróciło po spowodowanej pandemią przerwie, aby trzeciego dnia zaliczyć gigantyczną organizacyjną wpadkę. Z powodu niebezpiecznych warunków pogodowych uczestnicy Open'era zostali poproszeni o opuszczenie terenu festiwalu pieszo w trakcie ulewy w ogromnym chaosie, bez konkretnych informacji, czy i kiedy koncerty zostaną wznowione. Jakby tego było mało, odwołano piątkowy występ Dua Lipy, co dla organizatorów oznacza utratę kolejnego wyczekiwanego wykonawcy w tegorocznym lineupie.

Zobacz wideo Red Lipstick Monster komentuje wpadki makijażowe

Dua Lipa na Open'er Festivalu. Są zakulisowe zdjęcia

1 lipca nad Open'erem dosłownie i w przenośni zebrały się czarne chmury. W pewnym momencie uczestnicy wydarzenia usłyszeli komunikat, że mają opuścić teren festiwalu. Choć część osób nie zgodziła się na wyjście, cała masa ludzi ruszyła w stronę Gdyni, mając nadzieję na szybkie wyjaśnienie sprawy. O godzinie 22:30 poinformowano o wznowieniu koncertów już w momencie, gdy lwia część uczestników była z dala od terenu Open'era. Dziesięć minut później na stronie festiwalu pojawił się post, w którym organizatorzy przepraszali za odwołanie zaplanowanych na ten dzień występów Dua Lipy, Megan The Stallion oraz wszystkich, które miały odbyć się w namiocie.

Open'erOpen'er facebook.com/openerfestival

Dua Lipa, która miała być jedną z headlinerek tegorocznej edycji festiwalu, wystosowała przeprosiny na Instagramie i zaznaczyła, że jej występ okazał się niemożliwy ze względów bezpieczeństwa. Sytuacja wywołała masę spekulacji, że artystce nie udało się nawet przylecieć do Polski z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Plotkę tę obalają jednak zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych. Dua Lipa podczas największej ulewy czekała w schronie za kulisami m.in. z Janem Rapowanie, a także pracownikami i wolontariuszami Open'era.

Dua Lipa na Open'erzeDua Lipa na Open'erze instagram.com/@dubrawskam

Dua Lipa za kulisami Open'eraDua Lipa za kulisami Open'era instagram.com/@magdajagnicka

Nie tylko piątkowa burza spowodowała odwołanie koncertów. Dwa dni wcześniej The Chemical Brothers poinformował w mediach społecznościowych, że muszą zrezygnować z planowanego na sobotę występu ze względu na zakażenie korornawirusem jednego z członków zespołu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.