Agnieszka Woźniak-Starak broni stacji TVN. Wystosowała apel i zwróciła się do prezydenta

Agnieszka Woźniak-Starak zabrała głos w sprawie "lex TVN". Dodała post na Instagramie, w którym wystosowała apel. Zwróciła się w nim do Andrzeja Dudy.

Więcej o "lex TVN" przeczytasz na Gazeta.pl

Znowu głośno jest o tzw. ustawie "lex TVN". W piątek Sejm niespodziewanie odrzucił uchwałę Senatu ws. nowelizacji ustawy medialnej. Oznacza to, że trafi ona teraz do prezydenta, który ma prawo jej nie podpisać. W niedzielę w Polsce odbyły się manifestacje, Polki i Polacy wyszli na ulice, by wyrazić swoją solidarność z wolnymi mediami i sprzeciw wobec tego, co robi PiS. Teraz wszystko w rękach Andrzeja Dudy. Zaapelowała do niego m.in. Agnieszka Woźniak-Starak.

Cage, Lohan, Snipes Siedem gwiazd, które spadły ze szczytu i ogłosiły bankructwo. Na co wydały pieniądze?

Zobacz wideo Co dalej ze stacją TVN?

Agnieszka Woźniak-Starak apeluje do prezydenta

Prezenterka udostępniła na Instagramie dwie grafiki: w pierwszej zwraca się do odbiorców, by podpisali apel w obronie TVN, a na kolejnej widzimy kilka napisanych przez nią słów.

Apel w obronie TVN. Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki. Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami. W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN - brzmi treść.
 

Agnieszka Woźniak-Starak to kolejna gwiazda stacji, która zareagowała na to, co zrobił Sejm. Monika Olejnik poprowadziła specjalne wydanie "Kropki nad i" i dodała obszerny wpis w mediach społecznościowych, swoje niezadowolenie wyraziła także Dorota Szelągowska. Więcej przeczytasz o tym tutaj:

Zobacz: "Lex TVN". Gwiazdy związane ze stacją reagują na ustawę. "Dzieje się historia. Dzieje się koszmar"

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Joanna Opozda Joanna Opozda o Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej: Nie wiem, jaką jest teściową

Więcej o: