Książę i księżna Cambridge nie tacy posłuszni wobec królowej. Kilka razy złamali zasady protokołu. Nieładnie!

Królewski protokół to zbiór zasad, którymi rodzina królewska kieruje się każdego dnia. Zawarte jest w nim, co wypada, a czego nie wypada robić oraz wskazówki do każdej sfery życia monarchii - jak się ubierać, jak siadać, jak i do kogo wypada się odezwać, a kogo należy pominąć. Reguły są niezwykle surowe, a każda próba ich złamania spotyka się z ogromną krytyką monarchii.

Więcej newsów o royalsach przeczytacie na gazeta.pl.

Brytyjska rodzina królewska jest niezmiennie gorącym tematem w mediach. Książę William, następca tronu brytyjskiego wraz z żoną, księżną Kate, nie mają łatwego życia. Przestrzeganie królewskich zasad to ich codzienność. Pomimo niezmienności protokołu książę i księżna Cambridge nie przestrzegają wszystkich narzuconych im zasad.

Książę i księżna Cambridge prężnie działają w social mediach

Jedną z zasad protokołu jest zakaz prowadzenia prywatnych profili w mediach społecznościowych. Rodzina królewska posiada kilka oficjalnych kont, na których publikowane są głównie materiały prasowe. Kate i William postanowili zmienić tę zasadę. Zaczęli od zmiany nazwy na Instagramie i Twitterze z "Pałac Kensington" na "Książę i Księżna Cambridge" oraz podmienili zdjęcie profilowe na wspólne. Jako pierwsi założyli również kanał na YouTubie, który subskrybuje już ponad 600 tys. osób.

Kate i William nie szczędzą sobie uczuć publicznie

Członkowi rodziny królewskiej nie wypada publicznie okazywać uczuć ani emocji. Reporterom wielokrotnie udawało się przyłapać Williama i Kate w sytuacjach, w których zachowywali się jak zwyczajna zakochana para.

Księżna KateKsiężna Kate szalała z metamorfozami na głowie. Upięcia, długie fale i grzywka

Wspólne zamieszkanie przed ślubem

Kate i William również nie zastosowali się do tej zasady i w czerwcu 2010 r. przeprowadzili się do domu na walijskiej wyspie - Anglesey, w którym mieszkali także przez pierwsze lata swojego małżeństwa, co było kolejnym naruszeniem. Według protokołu następca tronu powinien mieszkać w jednej z posiadłości w stolicy. William i Kate przeprowadzili się do Pałacu Kensington dopiero po sześciu latach małżeństwa.

Tradycyjne wychowanie dzieci

Przyjęte jest, że dzieci w rodzinie królewskiej wychowują nianie. Tak było w przypadku dzieci Elżbiety II. Dopiero księżna Diana postanowiła zmienić tę tradycję i sama zajęła się wychowywaniem Williama i Harry'ego. W jej ślady poszła Kate, którą bardzo często można spotkać z dziećmi na placu zabaw czy spacerze.

Zobacz wideo Księżna Kate spróbowała swoich sił w muzyce elektronicznej. William pękał ze śmiechu

Rodzinne święta

Tradycją jest, że wszyscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej spotykają się w Sandringham House, aby razem świętować Boże Narodzenie. Kate i William jako pierwsi złamali tę zasadę już dwukrotnie w 2012 r. i 2016 r., spędzając święta z rodziną Middleton.

Styl ubierania się księżnej

Kate uznawana jest za ikonę stylu, a każda jej kreacja jest pozytywnie odbierana. Księżna udowadnia, że można zadać szyku, nie wydając dużej sumy pieniędzy. Sukienka z sieciówki, w której pojawiła się na oficjalnym wystąpieniu, momentalnie zniknęła z wieszaków. Na co dzień Kate preferuje wygodny styl, a szpilki i sukienki zamienia na swetry i trampki.

Doda, Emil StępieńDoda: Jestem szczęśliwa, że w końcu dostałam ten zarzut

Więcej o: