Robert Lewandowski odebrał nagrodę. Anna wpatrzona jak w obrazek. Mama i siostra też nie kryły wzruszenia

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym napastnikiem roku na świecie. Kamery uchwyciły reakcję jego bliskich.

Więcej artykułów ze świata show-biznesu i sportu znajdziesz na Gazeta.pl.

W poniedziałek 29 listopada Robert i Anna Lewandowscy wzięli udział w ceremonii wręczenia Złotej Piłki. Piłkarz reprezentacji Polski i Bayernu Monachium stanął przed szansą, by zostać pierwszym Polakiem, który wróci do domu z prestiżowym trofeum. Zanim poznaliśmy wielkiego zwycięzcę plebiscytu, przyznano inne nagrody.

Zobacz wideo

Małgosia i Paweł, Grzegorz i Ania - pary z 'Rolnik szuka żony', które wzięły ślub"Rolnik szuka żony". W programie wiele osób znalazło miłość. Oni wzięli ślub

Robert Lewandowski odebrał nagrodę. Anna wpatrzona jak w obrazek

Podczas ceremonii Robert Lewandowski odebrał prestiżową nagrodę najlepszego napastnika roku na świecie. Nic dziwnego, piłkarz ma za sobą fenomenalny czas. Po raz kolejny poprowadził Bayern do zdobycia mistrzostwa Niemiec, bijąc przy tym 49-letni rekord Gerda Muellera w liczbie bramek zdobytych w jednym sezonie Bundesligi. Mało tego, zdobył też Superpuchar Niemiec i ma na koncie największą liczbę goli w 2021 roku (łącznie 64). 

Jestem bardzo dumny, będąc tutaj, prawie dwa lata po tym trudnym czasie spowodowanym pandemią. Jestem dumny z powodu tej nagrody. Zawsze jestem gotów, by strzelić gola. Chcę oddać szacunek mojemu trenerowi, kolegom z drużyny. Bez nich to nie byłoby możliwe - powiedział Robert Lewandowski.

Piłkarza oklaskiwały Anna Lewandowska, a także jego siostra Milena Lewandowska-Miros i mama Iwona Lewandowska. Żona piłkarza była wpatrzona w niego jak w obrazek, ale wykorzystała chwilę, by uwiecznić męża na zdjęciach. Wszystkim paniom wyraźnie dopisywał humor. 

Gala Złotej PiłkiGala Złotej Piłki TVP screen

Przypomnijmy, że tego wieczoru Anna i Robert Lewandowscy wyglądali bardzo szykownie. Piłkarz miał na sobie granatową marynarkę, pasującą kamizelkę, spodnie smokingowe oraz muchę. Prawdziwą furorę zrobiła jednak jego żona. Anna Lewandowska włożyła oszałamiającą czarną suknię z prestiżowego domu mody Dolce&Gabbana. Całość uzupełniła elegancką biżuterią.

Więcej o: