Krzysztof Kiersznowski nie żyje. O śmierci aktora poinformowali koledzy. "Żegnaj"

"Odszedł nasz wspaniały kolega, Krzysiu. Do zobaczenia" - napisała Magdalena Schejbal.

Więcej na temat wspaniałych i wybitnych polskich aktorów przeczytasz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

Smutna wiadomość obiegła polskie media w niedzielne popołudnie. Zmarł wybitny aktor Krzysztof Kiersznowski. Przykrą informację podali do wiadomości publicznej Tadeusz Chudecki oraz Magdalena Schejbal.

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił „Chałupy Welcome to", a Kora „Krakowski spleen"

Krzysztof Kiersznowski nie żyje

W niedzielę, 24 października, na prywatnym koncie na Facebooku Tadeusza Chudeckiego (znanego m.in. z roli Henia w "M jak miłość") pojawiła się informacja na temat śmierci jego kolegi. Krzysztof Kiersznowski zmarł w wieku 70 lat.

Żegnaj, Krzysiu, będzie cię bardzo brakować.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci są bardzo poruszeni, a część z nich nie dowierza, że słynnego Wąskiego z "Killera" nie ma wśród nich.

Podobne informacje znalazły się na InstaStories Magdaleny Schejbal.

Odszedł nasz wspaniały kolega, Krzysiu. Do zobaczenia - napisała aktorka.

Krzysztof Kiersznowski nie żyjeKrzysztof Kiersznowski nie żyje screen IG

Informacja o śmierci artysty pojawiła się też na fanpage'u stowarzyszenia Teatr TM.

Kochany Krzysiu, nie sądziliśmy, że tak szybko przyjdzie się pożegnać. Tyle wspólnych lat, wspólnej pracy, wspólnego życia w teatrze. Trudno wyrazić w takiej chwili wszystkie uczucia, które mamy w sercu. Trudno zebrać myśli i ubrać je w słowa. Żal, smutek, niedowierzanie i tęsknota. Będzie nam brakowało wspólnie spędzanego czasu - na scenie i poza nią. Będzie brakowało rozmów z tobą, dyskusji i sporów. Będzie nam brakowało twojego śmiechu, uśmiechu i pełnych humoru komentarzy. Twojej obecności. Łączymy się w żalu z Martine, Kasią i Maxem - napisali koledzy z teatru tm.

Krzysztof Kiersznowski i jego dorobek artystyczny

Krzysztof Kiersznowski miał bogatą filmografię. Zagrał w wielu polskich produkcjach. Polacy pokochali go za rolę w takich filmach, jak "Killer", "Vabank" czy "Cześć, Tereska". Wystąpił też w "Statystach", "Drogówce", "Pod mocnym Aniołem" oraz "Tato". Ostatnio grał także w serialu "Barwy szczęścia".

Więcej o: