Agnieszka Sienkiewicz wyjechała pomóc uchodźcom. "Najważniejsza podróż w moim życiu"

Agnieszka Sienkiewicz z serialu "Przyjaciółki" wybrała się do obozu uchodźców, aby pomóc potrzebującym. Aktorka relacjonuje wyprawę za pomocą mediów społecznościowych.

Agnieszka Sienkiewicz, gwiazda serialu "Przyjaciółki", opuściła kraj, by zaangażować się w pomoc osobom na wyspie Lesbos. To właśnie tam znajduje się największy w Europie obóz dla uchodźców. Aktorka szczegółowo relacjonuje swoją misję na Instagramie, gdzie dzieli się przemyśleniami i wrzuca fotografie z podróży. Jak twierdzi - skala potrzeb jest ogromna. 

Zobacz wideo Agnieszka Sienkiewicz chwali się efektami treningów z Anną Lewandowską

Tomasz Malcolm, Monika RichardsonSyn Moniki Richardson nie zdał matury, ale dostał się na studia. Planuje też wydać płytę

Agnieszka Sienkiewicz pomaga uchodźcom

Aktorka wrzuciła na Instagram wpis, w którym przekazała odbiorcom, że wybiera się do obozu uchodźców na wyspę Lesbos, aby pomagać potrzebującym. Zaznaczyła, że to jedna z jej ważniejszych wypraw w życiu.

Witam się z wami z lotniska, właśnie wyruszam w jedną z najważniejszych podróży w moim życiu! Razem z Fundacją Dobra Fabryka przez najbliższe dni będę pracować i pomagać w największym obozie dla uchodźców w Europie na wyspie Lesbos. W obozie, w którym mieszka ok. siedem tysięcy ludzi, a 50 proc. stanowią dzieci, które czasem nie znają życia poza obozem - brakuje podstawowych środków czystości, pieluch, mleka, leków, ciepłych posiłków, ciepłych ubrań.
 
 

W kolejnych wpisach podzieliła się z internautami zdjęciami z wyprawy, które głównie przedstawiające ubogie dzieci w potrzebie. Sienkiewicz zdradziła także, że warunki, jakie zastała na miejscu, są niegodne człowieka. 

Jutro od rana przygotowujemy posiłki, a potem znów ruszamy do obozu. Najbardziej bolesne jest zderzenie z matkami, w których oczach widzisz apatię i zupełną rezygnację. Dzieci, które nie znają lub nie pamiętają życia poza obozem, adaptują się łatwiej… Bawią się pustą butelką, starym wózkiem lub po prostu kamieniem… Ale warunki, w jakich żyją, są dramatyczne!
 

'Ślub od pierwszego wejrzenia' - Aneta"Ślub od pierwszego wejrzenia". Widzowie wytypowali najlepiej dobraną parę

Fundacja Dobra Fabryka, z którą Agnieszka Sienkiewicz wyjechała pomagać uchodźcom, została założona w 2014 roku przez Szymona Hołownię. 

Więcej o: