Dorota Szelągowska zrobiła sobie na urodziny wyjątkowy prezent. "Najbardziej rozsądny"

Dorota Szelągowska postanowiła uczcić swoje urodziny w nietypowy sposób. Zamiast rozpieszczać się prezentami, postanowiła zadbać o swoje zdrowie.

Dorota Szelągowska właśnie skończyła 41 lat, a urodziny skłoniły ją do zatroszczenia się o swoje zdrowie. Zrobiła więc sobie nietypowy prezent. Wybrała się na mammografię, a na Instagramie zamieściła zdjęcie z lekarskiego gabinetu. Tym samym dała przykład swoim fankom, by nie zapominały o profilaktycznych badaniach piersi.

Zobacz wideo Remonty Doroty Szelągowskiej kosztują fortunę! Jakie kolory obniżają apetyt?

Andrzej i Paulina z 'Love Island'"LI". Widzieliście to? Paulina szepnęła Andrzejowi do ucha ciekawe wyznanie

Dorota Szelągowska zrobiła sobie na urodziny wyjątkowy prezent. "Najbardziej rozsądny"

Projektantka poinformowała fanów na Instagramie, że z okazji urodzin postanowiła wybrać się na badanie piersi.

Jako że osiągnęłam już ten słuszny wiek, pierwszy dzień 41. roku życia uczciłam mammografią, co uważam za najbardziej rozsądny toast - napisała na InstaStories pod zdjęciem z gabinetu.

Nie bez znaczenia był fakt, że na raka chorowała mama Doroty Szelągowskiej, Katarzyna Grochola. Kiedy pisarka usłyszała diagnozę, miała 32 lata, a jej córka zaledwie sześć. Kilka lat temu udzieliła wywiadu Gazecie.pl i wspominała, że wówczas była przekonana, że umiera.

Z całym szacunkiem dla innych i dla świata - ja wiem, że życie jest krótkie. I tak mam podarowany 32. rok życia. W czerwcu, właśnie 32 lata temu, lekarze dawali mi najwyżej trzy miesiące - mówiła Katarzyna Grochola w wywiadzie.

Choroba mamy częściowo ukształtowała dzieciństwo Szelągowskiej, które było trudne. Jako dziecko nie otrzymała wystarczającego wsparcia ze względu na chorobę mamy. Na szczęście pisarka pokonała raka i nadal może cieszyć się życiem.

Marianna Schreiber pisze o trudnych przeżyciachMarianna Schreiber o poronieniu i rozstaniu z mężem. "Nie miałam siły żyć"

Mammografia zalecana jest dla kobiet powyżej 40. roku życia. W tym wieku powinno się ją wykonywać co dwa lata. Z wiekiem badanie należałoby wykonywać z większą częstotliwością. Pozwala ono na wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie, nawet kiedy nie ma jeszcze żadnych objawów.

Więcej o: