Złoty medal igrzysk olimpijskich! Polska sztafeta mieszana pobiła rekord Europy. Kim są złoci medaliści?

Mamy złoty medal! Polscy lekkoatleci pobiegli znakomicie, a teraz ich nazwiska są na ustach polskich kibiców. Jaki jest skład sztafety mieszanej 4x400 metrów?

Po sobotnich biegach eliminacyjnych było wiadomo, że mamy ogromne szanse na medal. Drużyna polskich sztafecistów pobiegła znakomicie, a metę przekroczyła z nowym rekordem Europy. W biegu finałowym przez trzy zmiany plasowaliśmy się na podium, ale to bieg Kajetana Duszyńskiego dał nam zwycięstwo. Komu zawdzięczamy te sportowe emocje?

Justyna Święty-Ersetic

Mistrzyni Europy z 2018 w biegu na 400 metrów i sztafecie 4x400 metrów. Od 2017 roku jest żoną Dawida Ersetica, zapaśnika Unii Racibórz. Para sportowców chętnie publikuje wspólne zdjęcia w mediach społecznościowych.

W 2018 roku Święty-Ersetic rozpoczęła służbę wojskową, a od 2019 roku służy w CSWIiCh we Wrocławiu.

 

Natalia Kaczmarek

Ta 23-latka ma na swoim koncie spore sukcesy. Jest mistrzynią młodzieżowych Mistrzostw Europy z 2019 roku. Wraz z drużyną wywalczyła również brązowy i złoty medal w sztafecie 4x400 metrów. Na Instagramie chętnie dzieli się swoim sportowym życiem, uwielbia również wypoczywać na egzotycznych wakacjach.

 

Małgorzata Hołub-Kowalik

Czterokrotna halowa mistrzyni kraju. Obok sportu, jej pasją jest polityka - w wyborach samorządowych w 2014 roku kandydowała do Rady Miasta Koszalina z listy Platformy Obywatelskiej, mandat objęła w trakcie kadencji.

Prywatnie związana z Jakubem Kowalikiem - Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Koszalin.

 

Iga Baumgart-Witan

Srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata oraz mistrzyni Europy w sztafecie 4 × 400 metrów. Podobnie jak Justyna Święty-Ersetic rozpoczęła służbę wojskową.

Od 2017 roku jest żoną Andrzeja Witana, piłkarza grającego na pozycji bramkarza.

 

Kajetan Duszyński

Medalista mistrzostw Polski juniorów na stadionie i w hali, student Politechniki Łódzkiej. O jego życiu prywatnym niewiele wiadomo, ale po jego spektakularnym biegu po złoto, zapewne wkrótce dowiemy się więcej o tym zdolnym lekkoatlecie.

 

Dariusz Kowaluk

Brązowy medalista mistrzostw Polski w biegu na 400 metrów w 2017 i 2018 roku. Student Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie regularnie publikuje zdjęcia z treningów i zawodów.

 

Karol Zalewski

W 2018 biegł na pierwszej zmianie polskiej sztafety 4 × 400 metrów, która ustanowiła halowy rekord świata w tej konkurencji. Podobnie jak Kowaluk, regularnie dzieli się z obserwatorami swoim aktywnym życiem na Instagramie.

 
Więcej o: