"Milionerzy". Który dekolt odsłania ramiona? "Moda i damskie ubiory to nie moje klimaty"

"Milionerzy". Przy tym pytaniu o dekolt uczestnik kierował się intuicją. Drogą eliminacji sam doszedł do tego, która odpowiedź jest prawidłowa.

W "Milionerach" nigdy nie wiadomo, z jakiej dziedziny dostanie się pytanie. Pan Jakub w 401. odcinku show szedł jak burza - wykorzystał co prawda jedno koło ratunkowe przy pytaniu dotyczącym kuchni azjatyckiej, ale już przy kolejnym zagadnieniu na nowo rozwinął skrzydła. Kiedy usłyszał pytanie za pięć tysięcy złotych o typ dekoltu, postanowił zaryzykować i zaufać intuicji. 

Zobacz wideo Marina chwali się pięknymi włosami

Edyta GórniakGórniak wstrząśnięta tragedią sąsiadów. Zdobyła się na szczególny gest

"Milionerzy". Który dekolt odsłania ramiona?

Pan Jakub był wyraźnie zaniepokojony, kiedy usłyszał kolejne zagadnienie, z którym miał się zmierzyć. Pytanie za pięć tysięcy brzmiało:

Który dekolt odsłania ramiona?

  • A: łódka
  • B: karo
  • C: w serek
  • D: hiszpański

Uczestnik po usłyszeniu pytania nie był nastawiony zbytnio optymistycznie i szybko stwierdził:

Moda, damskie ubiory to nie są moje klimaty.

Mimo tego Jakub zaczął analizować wszystkie możliwości. Szybko wykluczył dekolt w serek, następnie karo i przyznał, że nie wie, czym jest dekolt w łódkę. Drogą eliminacji najbardziej prawdopodobna wydała mu się odpowiedź D.

Dekolt hiszpański kojarzy mi się z takim, jak kobiety tańczące flamenco mają właśnie ramiona odkryte. Ale na ile to jest dobry trop? - zapytał retorycznie Jakub.

Po chwili namysłu uczestnik z odwagą stwierdził, że postawi na swoje przeczucie.

To jest też trochę gra hazardowa, trochę trzeba ryzykować, dajmy odpowiedź D. Ostatecznie.

Andrzej DudaAndrzej Duda wypoczywa w Juracie. Zdjęcia świetne, ale legendarnego sprzed 6 lat nie pobiją

Odpowiedź D. była oczywiście prawidłowa. Hiszpański dekolt - zwany także dekoltem carmen - jest poziomy, otwarty, czyli odsłaniający ramiona. Może być gładki lub inspirowany estetyką flamenco - pełen falban i marszczeń. Może też mieć ramiączka i opuszczone rękawki.

Więcej o: