Konto Maffashion może zostać usunięte z Instagrama. Wszystko przez udostępnienie postu Samueli Górskiej

Maffashion ściągnęła na siebie uwagę pracowników Instagrama, którzy ostrzegają, że mogą usunąć jej konto. Poszło o udostępnienie InstaStories z Samuelą Górską, głoszącą homofobiczne i antysemickie poglądy. Serwis uznał, że Julka promuje mowę nienawiści.

Maffashion udostępniła na swoim koncie na Instagramie wideo, na którym Samuela Górska, znana z "Top Model", twierdzi, że "nie chce w Polsce żydostwa, nie chce LGBT". Blogerka stwierdziła, że słowa modelki są oburzające. Instagram potraktował udostępnienie postu z Samuelą jako promowanie mowy nienawiści. 

Zobacz wideo Maffashion, Kubicka, Lipka i inni w sieci. Gwiazdy komentują artykuły na swój temat

MaffashionMaffashion przygotowuje się do przeprowadzki. Pokazała, jaki ma nowy stół

Konto Maffashion może zostać usunięte?

Maffashion udostępniła na swoim koncie wideo-post z wypowiedzią Samueli Górskiej z "Top Model", która dzieliła się na nim homofobicznymi i antysemickimi poglądami. Instagram najwyraźniej uznał, że relacje Julki naruszają zasady serwisu. Ona sama nie powiedziała nic złego, a jedynie stwierdziła, że nie zgadza się ze słowami modelki.

Nie dowierzam, nie pojmuje, nie da się nie zareagować. Wstyd - tak Maff odnosiła się do wypowiedzi Górskiej.

InstaStories MaffashionInstaStories Maffashion instagram.com@maffashion_official

Nie wiadomo, czy chodzi o to, że Górska w udostępnionym wideo powiedziała słowa niezgodne z polityką serwisu, czy może obserwatorki, które mają inne zdanie niż Kuczyńska, zdecydowały się ją masowo zgłaszać. Tym samym doprowadziły do zwrócenia na jej konto uwagi pracowników Instagrama. Serwis uznał, że na koncie Julki znalazły się hasła "obejmujące mowę nienawiści" lub zakazane symbole. Kuczyńska nie miała świadomości, że za usunięciem z jej konta owej treści niezgodnej z regulaminem, kryje się coś jeszcze. Obserwatorki poinformowały ją, że otrzymała tzw. "cichego bana".

InstaStories MaffashionInstaStories Maffashion instagram.com@maffashion_official

Maffashion, Nikodem Rozbicki, Czarek JóźwikMaffashion szczerze o swoich byłych. Spotykała się z Fabijańskim, gdy była z Jóźwikiem?

Oznacza to, że pracownicy Instagrama będą monitorować jej treści i jeśli kolejny raz dostrzegą coś niepokojącego, usuną jej konto. W tym momencie też osoby, które nie obserwowały profilu Julki i wpiszą jej nazwę, nie znajdą konta w wyszukiwarce. 

Zobacz też: Maffashion "poprawiła" nos. Teraz pokazuje, jak wyglądała dzień po operacji. "Miałam zamknąć się w domu?"

Więcej o: