Książę William i książę Harry wydali wspólne oświadczenie. Chwyta za serce. "Symbol życia"

Książę Harry i William opublikowali wzruszające oświadczenie po odsłonięciu pomnika księżnej Diany.

1 lipca 2021 roku księżna Diana obchodziłaby 60. urodziny. Z tej okazji jej synowie postanowili oddać matce hołd i w tym szczególnym dniu odsłonić pomnik w ogrodzie Pałacu Kensington. Książę Harry specjalnie na tę okazję przyleciał ze Stanów Zjednoczonych i spotkał się z bliskimi, z którymi od czasu wyprowadzki ma dość napięte relacje. Ku radości widzów, bracia weszli na plac ramię w ramię. Po zakończonej uroczystości książę William i Harry wydali wzruszające oświadczenie upamiętniające ich matkę.

William i Harry na odsłonięciu pomnikaKsiążę William i książę Harry na odsłonięciu pomnika księżnej Diany. Weszli razem

Odsłonięcie pomnika Diany. Słowa księcia Harry'ego i Williama łapią za serce

Książę Harry i William w oświadczeniu umotywowali powstanie pomnika księżnej Diany. Mają nadzieję, że monument na zawsze będzie przypominał o niezwykłej osobowości ich matki.

W dniu, w którym nasza matka obchodziłaby 60. urodziny, pamiętamy jej dobroć i siłę - cechy, dzięki którymi była siłą dobra na całym świecie, zmieniając życia na lepsze. Każdego dnia pragniemy, aby wciąż z nami była i mamy nadzieję, że ten pomnik już na zawsze będzie symbolem jej życia i spuścizny. 

Bracia podziękowali również wszystkim zaangażowanych w powstanie projektu.

Dziękujemy za niesamowitą pracę całego zespołu (...) oraz ludzi na całym świecie, którzy pielęgnują pamięć naszej matki. 

Odsłonięcie pomnika księżnej DianyKsiążę Harry i książę William odsłonili pomnik księżnej Diany

Wykonanie pomnika zostało zlecone przez braci w 2017 roku. Posąg wykonał Ian Rank-Broadley i jego zespół. Przedstawiony portret i styl ubierania się opierały się na "ostatnim okresie życia Diany, kiedy nabrała pewności siebie w roli ambasadora spraw humanitarnych". Posąg "ma na celu przekazanie jej charakteru i współczucia", dlatego otaczają go dzieci.

Więcej o: