Do kogo księżna Diana dzwoniła tuż przed wypadkiem? "Byłem ostatni". Są szczegóły rozmowy: Chciała zacząć życie od nowa

Księżna Diana tuż przed śmiercią wykonała ostatni telefon. W rozmowie zdradziła plany na przyszłość. "Była zdesperowana. Chciała wrócić do synów".

1 lipca księżna Diana obchodziłaby 60. urodziny. Z tej okazji brytyjska stacja ITV już pod koniec czerwca wyemituje nowy film dokumentalny o życiu i ostatnich chwilach Lady Di. Na jaw wychodzą kolejne okoliczności śmiertelnego wypadku matki Williama i Harry'ego. Tuż przed nim Spencer miała telefonować do swojego przyjaciela i przeprowadzić z nim poważną rozmowę. 

Byłem ostatni - powiedział Richard Kay. 
Zobacz wideo Czego jeszcze dowiemy się o tajemniczym życiu księżnej Diany? Pięć nieznanych faktów!

Ostatni telefon księżnej Diany. Co mówiła?

Richard Kay był przyjacielem i powiernikiem byłej żony księcia Karola. Wystąpił w filmie dokumentalnym "Diana", którego premiera odbędzie się już 24 czerwca o godzinie 21:00 na antenie ITV. Po latach zdradził, o czym rozmawiał ze Spencer kilka godzin przed jej śmiercią. 

Rozmawiałem z nią tamtej nocy. Policja powiedziała, że ostatni telefon, który wykonała, był do mnie - mówi wzruszony przed kamerami.

Chirurg, który walczył o życie księżnej Diany po raz pierwszy udzielił wywiaduWalka księżnej Diany o życie po wypadku. Chirurg, który ją ratował zabrał głos

Lady Di była wówczas gotowa na zmiany w swoim życiu. Bardzo tęskniła za pozostającymi w Wielkiej Brytanii synami i chciała jak najszybciej się z nimi zobaczyć.

Była zdesperowana i jednocześnie zdeterminowana, by spróbować żyć inaczej -  poznać inną, lepszą stronę królewskiej rodziny i korzystać z przywilejów, ale też z wolności. Chciała zacząć życie od nowa, a przede wszystkim wrócić i zobaczyć swoich chłopców - wspomina Richard Kay w dokumencie o księżnej.

Księżna DianaKsiężna Diana East News

Premiera filmu biograficznego o Spencer nie będzie jedynym elementem upamiętniającym 60. rocznicę jej urodzin. Według portalu Mirror już 1 lipca w Kensington Palace Sunken Garden odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika księżnej Diany. Na uroczystości mają pojawić się obaj jej synowie, którzy po raz ostatni widziani byli razem podczas pogrzebu zmarłego w kwietniu księcia Filipa

Alvaro Morata, Robert LewandowskiHiszpański chwali Lewandowskiego. Poprosił go o koszulkę. "Jest fenomenem"

Więcej o: