Elżbieta II jednak nie wiedziała, jak książę Harry i Meghan Markle nazwą swoją córkę? Ich oficjalne komunikaty są sprzeczne!

Nie cichną emocje wokół księcia Harry'ego, Meghan Markle i ich córki. Według ostatnich doniesień książęca para nie pytała królową Elżbietę II o możliwość nadania dziewczynce imienia Lilibet.

Książę Harry i Meghan Markle na początku tego miesiąca powitali na świecie swoje drugie dziecko. Ich córka przyszła na świat 4 czerwca 2021 roku w Santa Barbara Cottage w Kalifornii. Rodzice nadali dziewczynce dwa imiona - Lilibet Diana. Pierwsze z nich nawiązywało do zdrobnienia królowej Elżbiety, drugie do nieżyjącej Lady Di. Podobno, jednak nie skonsultowali swojego zamiaru z monarchinią.

Zobacz wideo

Książę Harry nie spytał królowej o zgodę na imię Lilibet

Imiona córki księcia Harry’ego i Meghan Markle od samego początku wzbudziły wiele emocji wśród miłośników brytyjskiej rodziny królewskiej. Pojawiły się zarzuty, że para zachowała się w wyrachowany sposób, wybierając zdrobnienie Elżbiety II, czyli Lilibet. W końcu wcześniej nie szczędzili Windsorom przykrych słów w wywiadzie dla Oprah Winfrey. Padły wtedy m.in. zarzuty o rasizm czy brak reakcji, gdy Meghan miała myśli samobójcze.

Klaudia Halejcio o szczegółach samotnego poroduKlaudia Halejcio zdradziła szczegóły samotnego porodu. Nie ukrywała, że było ciężko

To jednak nie wszystko. BBC opublikowało informację, która została przekazana przez pałacowe źródło. Wynika z niej, że królowa Elżbieta II nie została zapytana przez Sussexów o zgodę na wykorzystanie imienia Lilibet dla ich córki. Było to sprzeczne z komunikatem przekazanym przez przedstawiciela książęcej pary. Przekazał on, że książę Harry rozmawiał z członkami rodziny królewskiej jeszcze przed opublikowaniem oficjalnego ogłoszenia. Nie mógł ominąć samej królowej, której obwieścił radosną nowinę o narodzinach dziewczynki. Przy okazji miał też przekazać informację o planach na nazwanie swojej córki imieniem Lilibet. W taki właśnie sposób Sussexowie chcieli oddać hołd Elżbiecie II. Przedstawiciel pary podkreślił, że nie zdecydowaliby się na taki krok bez wsparcia monarchini. 

DodaDoda chce jechać na Eurowizję? Postawiła konkretne warunki TVP

Więcej o: