Adrianna Biedrzyńska o stresie i depresji: Wygenerowały u mnie guza mózgu

Adrianna Biedrzyńska wróciła wspomnieniami do czasu, kiedy zmagała się z guzem mózgu. Aktora stwierdziła, że choroba została wywołana stresem i depresją.

W Światowy Dzień Guza Mózgu, 8 czerwca, Adrianna Biedrzyńska wróciła na Instagramie wspomnieniami do czasu, gdy zmagała się z tą chorobą. Aktorka zaapelowała do obserwatorów, aby zadbali o zdrowie psychiczne zarówno swoje, jak i innych osób.

Zobacz wideo Sara Boruc opowiada o swoim guzku na piersi

Adrianna Biedrzyńska o stresie, depresji i chorobie

Biedrzyńska na swoim profilu na Instagramie wrzuciła archiwalne zdjęcie z prof. Ząbkiem i mężem Sebastianem. Zdradziła, że zostało zrobione "po chemicznych leczeniu". Aktorka, wracając pamięcią do czasów zmagań z chorobą przyznała, że kiedy usłyszała diagnozę, lekarze nie dawali jej zbyt dużo szans. 

Jestem przykładem osoby, która na własne życzenie - stresem i depresją - wygenerowała ten straszny gen, to diagnoza profesora. Dostałam wyrok - trzy tygodnie, do trzech miesięcy życia. Wygrałam z tym intruzem, który zadomowił się w mojej głowie - wygrałam dzięki mądrym, cudownym ludziom. We wrześniu minie siedem lat, kiedy to prof. Mirosław Ząbek, wspaniały neurochirurg usunął tego nieproszonego gościa, a mój mąż Sebastian czuwał przy mnie tyle miesięcy, lat...
 

W kolejnej części wpisu Biedrzyńska zaapelowała, abyśmy dbali o swoje zdrowie psychiczne - szczególnie w tak wymagających czasach, jak pandemia.

Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne, szczególnie w tych tak trudnych dzisiejszych czasach, dbajmy o siebie i bądźmy czujni na innych. Tych, którzy potrzebują pomocy... Nie lekceważmy wszelkich objawów depresji, załamań, zapaści psychicznych. Wyciągajmy pomocną dłoń do tych, którzy tego potrzebują, wszystko zaczyna się od naszego stanu psychicznego, większość chorób i tragedii z nim związanych.

Jakie były objawy Biedrzyńskiej? Już na wiele lat przed postawieniem diagnozy, zmagała się z silnymi bólami głowy. Niestety żaden z lekarzy nie skierował jej wówczas na rezonans magnetyczny czy tomografię, zakładając, że to zwykła migrena. Przy walce z guzem najbardziej pomocny okazał się zabieg napromieniowania - gamma knife, dzięki któremu uniknięto otwierania czaszki.

ZOBACZ TEŻ: Adrianna Biedrzyńska świętuje rocznicę związku: Kolejny rok mojego największego szczęścia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.