Krzysztof Krawczyk sporządził dwa testamenty. Prawniczka zdradziła, ile może dostać jego syn

Krzysztof Krawczyk Junior walczy w sądzie o zachowek po ojcu. Został pominięty w drugim testamencie, którego treść sporządzono kilka miesięcy przed śmiercią wokalisty. Krawczyk cały dobytek przepisał na żonę, Ewę Krawczyk. Prawniczka, która reprezentuje Krzysztofa Igora Krawczyka, wyjawiła, ile może dostać jej klient.

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła opinią publiczną. Muzyk zapisał w testamencie cały dobytek na żonę, wykluczając niepełnosprawnego syna - Krzysztofa Igora Krawczyka. Ten postanowił udać się do sądu, by walczyć o majątek po ojcu. Okazało się, że Krawczyk w 2002 roku sporządził testament, w którym wymienił syna. Czy zostanie on uwzględniony przez sąd? 

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Krzysztof Krawczyk miał dwa testamenty. Ile dostanie jego syn? 

Ponad miesiąc temu, 5 kwietnia, zmarł Krzysztof Krawczyk. Miał 74 lata. Wokalista cały dobytek przepisał na żonę, Ewę Krawczyk. Jego syn, Krzysztof Krawczyk Junior upomniał się o zachowek. Mężczyzna choruje na padaczkę. Nie jest zdolny do samodzielnej pracy i potrzebuje finansowego wsparcia. Nie ma stałej pracy ani mieszkania, a dorabia śpiewając na ulicach Łodzi. 

18 maja w sądzie w Zgierzu odbyła się rozprawa spadkowa. Krzysztof Igor Krawczyk przyznał, że nie chce podważać testamentu ojca, który sporządził on w 2020 roku podając jako jedyną spadkobierczynię swoją żonę Ewę. Pragnie natomiast, by prawda wyszła na jaw. 

Okazuje się, że Krawczyk sporządził jeszcze jeden testament. W 2002 roku spisał ostatnią wolę i uwzględnił w niej syna z pierwszego małżeństwa. W świetle tych informacji sąd odroczył posiedzenie i zlecił Ewie Krawczyk, by ta przedstawiła wcześniej sporządzone dokumenty. 

Prawniczka Krzysztofa Krawczyka Juniora na łamach "Twojego Imperium" przyznała, że w przypadku gdy sąd zadecyduje, iż cały majątek wokalisty przypada jego żonie - synowi muzyka należy się zachowek. 

Jemu, jako osobie trwale niezdolnej do pracy, będzie przysługiwał zachowek w wysokości jednej trzeciej wartości spadku po ojcu - powiedziała Monika Kucwaj-Zarzycka. 

Na chwilę obecną nie wiadomo, jak będzie wyglądało orzeczenie sądu. Jak dodała prawniczka Kucwaj-Zarzycka dużo zależy również od Ewy Krawczyk. Jest możliwość rozwiązania sprawy za porozumieniem stron. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.