Marzena Rogalska w tęczowych włosach wspiera LGBT+. "Moje serce jest otwarte dla każdego"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii wiele gwiazd rodzimego show-biznesu wsparło swoich odbiorców LGBT+. Wśród nich znalazła się Marzena Rogalska.

17 maja 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia usunęła homoseksualizm z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Od tamtej pory tego dnia maja obchodzi się Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, który ma zwrócić uwagę na przemoc oraz dyskryminację, których często doświadczają osoby LGBT+. 17 maja w mediach społecznościowych pojawiło się wiele postów zwracających uwagę na ten problem. Wśród polskich gwiazd, które zdecydowały się wesprzeć tę społeczność znalazła się Marzena Rogalska.

Zobacz wideo Marta Manowska: Chcę żyć w kraju, w którym jest tolerancja. Jest oburzona słowami polityków

Marzena Rogalska w tęczowych włosach wspiera społeczność LGBT+

Marzena Rogalska przez ostatnie lata była związana z Telewizją Polską, w której prezentowane poglądy dotyczące LGBT+ są pełne agresji i nienawiści. Gdy prezenterka rozstała się ze stacją, bez obaw o utratę posady może wyrażać swoje myśli w sieci. Tak było i tym razem, gdy przypomniała fanom o szacunku do ludzi o odmiennych orientacjach seksualnych. Zamieściła przy okazji zdjęcie w tęczowych włosach, które zawdzięcza zdolnemu grafikowi.

Mam tęczowe włosy oraz tęczę z Grójca (zdjęcie nr 2) i tym akcentem chciałam życzyć wszystkim dobrej nocy i w ogóle dobrego życia - wszystkim bez względu na orientacje seksualne. Dobro, równość, szacunek codziennie, nie tylko z okazji takiego dnia jak Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii - czytamy pod postem dziennikarki.

Przy okazji Marzena Rogalska zacytowała słowa swojej koleżanki, pod którymi w się podpisuje.

I jak to pięknie napisała moja koleżanka - chrześcijanka, matka czwórki dzieci, żona, działaczka społeczna - "Nic mi do tego kto z kim śpi, love is love, moje serce jest otwarte dla każdego". Mam tak samo - dodała.
 

W zupełności się z nią zgadzamy!

ZOBACZ TEŻ: Mariusz Czajka tonął w długach i zbierał pieniądze na pogrzeb matki. "W styczniu nie miałem nawet co jeść". Sporo się zmieniło

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.