Rozgniewana Kinga Rusin pozuje na plaży z konstytucją: Niech Polska przestanie być krajem maybachów Rydzyka

Kinga Rusin postanowiła udowodnić, że mimo pobytu na Malediwach nie jest oderwana od polskiej rzeczywistości. Na rajskiej plaży zapozowała z konstytucją w dłoniach i wystosowała ostry apel na Instagramie.

Kinga Rusin od dawna porusza na Instagramie ważne tematy. Święto Konstytucji 3 Maja skłoniło ją do kolejnych przemyśleń, którymi podzieliła się z fanami. Przebywająca od listopada na Malediwach gwiazda napisała ostry sprzeciw wobec działaniom PiS . Dodała też zdjęcie, na którym pozuje na plaży z konstytucją w dłoniach.

Martyna Wojciechowska z córkąWojciechowska dumna z córki. Marysia poszła śladami nieżyjącego ojca. "Brawo"

Zobacz wideo Zofia Klepacka i Kinga Rusin spotkały się przed lokalem wyborczym. Doszło do awantury

Kinga Rusin krytykuje władzę i zwraca się do polityków opozycji, dzierżąc konstytucję

Dziennikarka ostro skomentowała ostatnie wydarzenia i planowane głosowanie nad Krajowym Programem Odbudowy.

Tańce na grobie Konstutucji i Krajowy Program Odbudowy (KPO) czyli nie dajmy się oszukać PIS-owi! - zaczęła przejęta sytuacją w Polsce Kinga Rusin.

Gwiazda TVN odniosła się do Święta Konstytucji 3 Maja. 

Święto Konstytucji najhuczniej obchodzili wczoraj ci, którzy od sześciu lat ją niszczą. PiS świętujący Konstytucję 3 Maja, tę, która wprowadzała trójpodział władzy i wolne, niezawisłe sądy, to była polityczna hucpa - oceniła dziennikarka.

Sejmowe głosowanie nad Krajowym Programem Odbudowy nazwała "kolejną odsłoną w teatrze absurdu". Zdaniem Kingi Rusin próba pozyskania unijnych pieniędzy na ten program jest mocno podejrzana. 

O odbudowie finansowanej z europejskiej kasy będą mówić ci, którzy niszczą, kradną, wsadzają beztalencia na najwyższe stołki i plują na Unię - napisała na Instagramie.

Jej zdaniem PiS będzie chciał przesunąć do Krajowego Programu Odbudowy projekty, które do tej pory były ujęte w państwowym budżecie.

Andrzej DudaDuda złożył życzenia maturzystom i popełnił kilka błędów. Kolejna wpadka prezydenta

Uwolnione w ten sposób środki Skarbu Państwa, wyda na swoje cele, np. na TVP czy dla innych "Rydzyków", dzięki którym zagwarantuje sobie propagandę i zwycięstwo w kolejnych wyborach. W międzyczasie polski Trybunał NIEkonstytucyjny uzna, że prawo europejskie nie ma prymatu nad polskim i z europejskiej kontroli praworządności będą nici - przewiduje dziennikarka.

Zwróciła się także do polityków pozostałych partii.

Politycy opozycji, nie wierzcie PIS-owi! Pamiętajcie, kto co naprawdę robił w przeszłości i nie dajcie się zwieść sprytnym, zakłamanym, pisowskim aktorom, którzy trąbiąc o odbudowie chcą zapewnić sobie władzę i dostęp do koryta na następne długie lata - napisała Kinga Rusin.

Ma także radę dla posłów, jak jej zdaniem powinni zagłosować.

Wszyscy chcemy tych pieniędzy dla Polski. Ale głosujcie za Krajowym Programem Odbudowy (KPO) tylko wtedy, gdy PIS zgodzi się na zabezpieczenia dla demokracji, praworządności, praw człowieka, praw kobiet, praw mniejszości! To jest możliwe! Odsuńcie głosowanie. Wyszarpcie to tak, jak Solidarność wyszarpała od komunistów Porozumienia Sierpniowe w 1980 roku - radzi dziennikarka.

Dodała również:

Niech Polska przestanie być krajem maybachów Rydzyka, kucharek Kaczyńskiego w Trybunałach i kobiet gnojonych na ulicach.

Zgadzacie się z Kingą Rusin?

Więcej o: