Hanna Lis na wojnie. "Gdy zdaje się, że głupiej o pandemii niż wybitna wirusolog dr Edyta Górniak, nie można, wkracza mecenas Schramm, cały w folii"

Hanna Lis padła ofiarą "foliarzy". Kiedy skrytykowała jednego z koronasceptyków, ruszyła w jej stronę lawina hejtu. Dziennikarka nie pozostała temu obojętna i opublikowała obszerny wpis na Twitterze.

Hanna Lis doskonale zdaje sobie sprawę, że teorie antyszczepionkowców i koronasceptyków nie są poparte badaniami naukowymi i przynoszą wiele społecznych szkód, zagrażając wspólnemu bezpieczeństwu. Kiedy skrytykowała jednego z naczelnych "foliarzy", ruszyła w jej stronę lawina hejtu. 

Zobacz wideo Wściekła Hanna Lis relacjonuje Marsz Niepodległości. Płonie mieszkanie obok jej domu

Grzegorz MarkowskiMarkowski odwołuje koncerty. Stan jego zdrowia się pogorszył. "Chcę was przeprosić"

Hanna Lis ostro o koronasceptykach

Dziennikarka skrytykowała jednego z lekarzy, który zaczął domagać się zwolnienia ludzi chorych na COVID-19 z izolacji i kwarantanny. Odpowiedział jej Piotr Schramm, który napisał post na Facebooku, że swoim komentarzem Lis wspiera partię rządzącą: 

Nie ma to jak nienachalny głos poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości i polityki epidemicznej rządu Zjednoczonej Prawicy.

Post wywołał lawinę komentarzy, w których wielu z obserwatorów Schramma wylało wiadro pomyj na Lis, wyzywając ją najgorszymi epitetami. Dziennikarka nie pozostała obojętna i odniosła się do sytuacji. W obszernym poście oberwało się m.in. Edycie Górniak, którą z sarkazmem nazwała "wybitną dr wirusolog". 

Tak oto, moi drodzy, zostałam PiS-owcem. Gdy zdaje się, że głupiej o pandemii, inaczej niż wybitna wirusolog dr Edyta Górniak, nie można, wtem wkracza mecenas Schramm, cały w folii. Pod jego postem na Facebooku wylewają się na mnie wywrotki szamba, a także strzelają epitety pod adresem moich (nieżyjących) rodziców. Jestem "sprzedajną suką" która za kasę od pisowskiego rządu (!) sieje strach i zniszczenie. Mało? Jest lepiej: to ja odpowiadam za 100 tys. ponadnormatywnych zgonów i zapaść służby zdrowia.

Lis zarzuciła Schrammowi, że w żaden sposób nie próbował tonować dyskusji:

Serio. Schramm nie reaguje, nie próbuje tonować "dyskusji", wszak jest wolnościowcem.

Justyna PochankeTo dlatego Justyna Pochanke odeszła z TVN? "Byłam bezbrzeżnie zmęczona i wyeksploatowana"

Podoba wam się zaangażowanie Hanny?

Więcej o: