Królowa Elżbieta II w urodziny przemówiła do poddanych. We wpisie dziękuje im za wsparcie. "Byliśmy głęboko poruszeni"

Na Instagramie rodziny królewskiej opublikowano kilka słów od królowej Elżbiety II, którym podzieliła się w dniu swoich 95. urodzin. Monarchini nawiązała do śmierci księcia Filipa.

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla rodziny królewskiej, szczególnie dla samej królowej Elżbiety II. Na początku kwietnia zmarł książę Filip, z którym monarchini była związana przez 73 lata. Pogrzeb księcia Edynburga odbył się 17 kwietnia, a uczestniczyć w nim mogło jedynie 30 najbliższych osób. W dniu swoich 95. urodzin królowa zdecydowała się przerwać milczenie i przemówić do narodu.

królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II kończy 95 lat. Monarchini nie będzie świętować urodzin przez żałobę

Królowa Elżbieta II przerywa milczenie po śmierci księcia Filipa

Ze względu na żałobę w Wielkiej Brytanii urodziny królowej Elżbiety II są celebrowane znacznie skromniej. Nie ma salwy honorowej, a monarchini uczci swój jubileusz jedynie podczas lunchu z najbliższymi. Elżbieta przez dłuższy czas milczała, jednak w dniu urodzin wystosowała odezwę do narodu, w której wyraziła swoją wdzięczność za urodzinowe życzenia.

Z okazji moich dzisiejszych 95. urodzin otrzymałam wiele życzeń, które bardzo sobie cenię. Jako rodzina przeżywamy okres wielkiego smutku, ale wszyscy mogliśmy się pocieszyć, kiedy mogliśmy zobaczyć i usłyszeć wyrazy uznania dla mojego męża od osób z Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów i z całego świata.

książę Harry, książę WilliamHarry i William przed pogrzebem złamali obowiązujący zakaz. Pomysłodawcą był William

Królowa Elżbieta II napomniała również o zmarłym mężu. Jest poruszona tym, jak godnie żegnają go poddani.

Moja rodzina i ja pragniemy wam podziękować za całe wsparcie i życzliwość, które okazaliście nam w ostatnich dniach. Byliśmy głęboko poruszeni i wciąż przypomina nam się, że Filip miał tak niezwykły wpływ na niezliczoną liczbę ludzi przez całe swoje życie - napisała królowa.
 
Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

ZOBACZ TEŻ: "Świat według Kiepskich". Aktorzy wrócili na plan bez Boczka i Paździocha. Marzena Kipiel-Sztuka: Czuć ich nieobecność