Emocje wzięły górę. Królowa Elżbieta otarła łzy na pogrzebie księcia Filipa

W sobotę 17 kwietnia odbyło się ostatnie pożegnanie księcia Filipa. Jego żona, królowa Elżbieta II, musiała otrzeć łzy, kiedy do kaplicy wniesiono trumnę.

Królowa Elżbieta straciła męża, z którym przeżyła ponad 73 lata. Przed pogrzebem księcia Filipa w mediach pojawiły się informacje o tym, że królowa Elżbieta II mimo wielkiego żalu po stracie męża nie będzie mogła okazać żadnych emocji podczas ceremonii pogrzebowej. Tymczasem kamery uchwyciły moment, w którym widać, jak żona zmarłego księcia Edynburga ocierała chusteczką łzy.

królowa Elżbieta, książę FilipKrólowa Elżbieta żegna księcia Filipa na kilka godzin przed pogrzebem

Królowa Elżbieta otarła łzy na pogrzebie księcia Filipa

Arcybiskup Canterbury, Justin Welby, w rozmowie z BBC zaznaczył, że pogrzeb dla królowej ma dwa różne wymiary i w związku z tym ostatnie pożegnanie księcia Filipa będzie dla niej wyjątkowo trudne, a nawet będzie dla niej "chwilą udręki". Z jednej strony jako królowa nie może pozwolić sobie na okazywanie większych emocji, z drugiej jako żona będzie przeżywać osobistą tragedię. Emocje jednak wzięły górę.

Ostatnie pożegnanie księcia Filipa odbyło się w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor i miało charakter kameralny. Pogrzeb, w którym wzięło udział trzydziestu starannie wyselekcjonowanych gości, odbył się zgodnie z wszelkimi restrykcjami wprowadzonymi z powodu panującej epidemii koronawirusa. W związku z tym wszyscy zgromadzeni w kaplicy mieli na twarzach maseczki i siedzieli w bezpiecznej od siebie odległości.

Królowa siedziała sama w kaplicy św. Jerzego. Choć miała na twarzy maseczkę i trudno było zobaczyć emocje na jej twarzy, to kamery uchwyciły moment, w którym widać, jak chusteczką ociera łzy, kiedy zobaczyła wniesioną do kaplicy trumnę - zobacz TUTAJ.