Królowa Elżbieta II żegna księcia Filipa na kilka godzin przed pogrzebem. "Chciała podzielić się prywatnym zdjęciem"

Na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej pojawiło się prywatne zdjęcie królowej i zmarłego księcia Filipa. Jak się okazuje, samej monarchini zależało na publikacji.

Tydzień temu cały świat obiegła smutna informacja o śmierci księcia Filipa. Pogrzeb męża królowej Elżbiety II odbędzie się w sobotę 17 kwietnia, a uczestniczyć w nim będzie jedynie 30 osób. Jak informują brytyjskie media, członkowie rodziny królewskiej będą szli za trumną z wyjątkiem królowej Elżbiety II, która uda się do kaplicy św. Jerzego osobno. Pogrzeb księcia Filipa zostanie poprzedzony minutą ciszy w całej Wielkiej Brytanii. Ostatnie pożegnanie księcia Filipa będzie również transmitowane w telewizji oraz internecie. 

Rodzina królewskaKto będzie na pogrzebie księcia Filipa? Królowa Elżbieta II musiała wybrać

Królowa Elżbieta żegna księcia Filipa przed pogrzebem

Na oficjalnym profilu rodziny królewskiej pojawiło się archiwalne zdjęcie królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Pochodzi ono z 2003 roku i zostało opublikowane na prośbę samej monarchini.

Królowa chce podzielić się tym prywatnym zdjęciem zrobionym z księciem Edynburga na szczycie Coyles of Muick w Szkocji w 2003 r. - czytamy pod postem.

książę Karol, księżna CamillaZapłakany książę Karol czyta kondolencje od Brytyjczyków

Cała rodzina na czele z królową jest wdzięczna za spływające z całego świata kondolencje.

Jej Królewska Mość i Rodzina Królewska są wdzięczni za wszystkie przesłania kondolencyjne z całego świata i byli wzruszeni, widząc i słysząc tak wiele osób, które wspominają Księcia - dodano w imieniu królowej.
 

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się o godz. 15:30 czasu polskiego. Transmisję będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem oficjalnego kanału rodziny królewskiej na YouTubie.

Zobacz wideo "The Crown" to najlepsza produkcja o rodzinie królewskiej? Na pewno jedna z droższych

ZOBACZ TEŻ: Marta Żmuda Trzebiatowska pozuje w szlafroku i prezentuje wnętrza swojej łazienki. Jest bardzo elegancka