Zapłakany książę Karol czyta kondolencje od Brytyjczyków po śmierci księcia Filipa. Towarzyszyła mu księżna Camilla

Książę Karol i księżna Camilla oglądali zdjęcia, kwiaty i listy pozostawione przez Brytyjczyków po śmieci księcia Filipa. Nie kryli wzruszenia.

Książę Filip odszedł w piątek, 9 kwietnia. Ceremonię pogrzebową zaplanowano na kolejną sobotę, 17 kwietnia. Ze względu na pandemię weźmie w niej udział tylko 30 osób z najbliższego otoczenia. Wiadomo już, że śmiercią księcia przejęli się jego wnukowie, którzy chętnie dzielili się osobistymi wpisami oraz zdjęciami z dziadkiem w sieci. Fotoreporterzy uwiecznili na zdjęciach księcia Karola przeglądającego upominki pozostawione przez Brytyjczyków ku czci jego zmarłego ojca.

Zara Tindall jest wściekła na Meghan MarkleKuzynka księcia Harry'ego wściekła na Meghan Markle. Nigdy jej nie wybaczy

Książę Karol uronił łzy przeglądając upominki pozostawione przez Brytyjczyków

Gdy tylko media poinformowały o śmierci księcia Filipa, wielu Brytyjczyków zdecydowało się napisać listy, kupić kwiaty, przygotować zdjęcia zmarłego i przynieść je pod bramę pałacu Buckingham, gdzie książę żył przez prawie 80 lat. Wszystkie pozostawione w ramach hołdu i czci upominki zostały obecnie przeniesione do prywatnego ogrodu Marlborough House, czyli siedziby królewskiej organizacji Commonwealth Foundation.

W czwartek do ogrodu zawitał książę Karol w towarzystwie księżnej Camilli. Para spacerowała między alejami tysięcy kwiatów i upominków od dzieci w tym rysunków, modeli samochodów i własnoręcznie pisanych listów oraz kondolencji pozostawionych przez dorosłych. Książę nie krył wzruszenia, a fotoreporterzy zrobili mu zdjęcia, podczas gdy szkliły mu się oczy. Zdjęcia z tego momentu pojawiły się również na oficjalnym profilu Clarence House na Instagramie wraz z prośbą kierowaną do internautów.

Członkowie społeczeństwa mogą rozważyć przekazanie darowizny na wybraną przez siebie organizację charytatywną, która wspierana była przez księcia Filipa. Internetową księgę kondolencyjną można znaleźć na royal.uk - napisano.
 

Księżna Diana i książę KarolBulima zaczęła się u Diany po zaręczynach. Potem wymiotowała już codziennie

Wzruszający moment.

Zobacz wideo Szczepienia na COVID-19 trwają. Wśród pierwszych zaszczepionych na świecie są niektórzy politycy i starsze gwiazdy