Harry i William razem pierwszy raz od roku. Po pogrzebie księcia Filipa zamienili ze sobą kilka zdań. To pojednanie?

17 kwietnia w Windsorze odbyła się uroczystość pogrzebowa księcia Filipa. W wydarzeniu wzięło udział 30 osób, w tym poróżnieni w ostatnim czasie bracia - książę William i książę Harry.

W sobotę 17 kwietnia odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 9 kwietnia księcia Filipa. Wśród 30 gości nie zabrakło wnuków zmarłego - księcia Harry'ego i księcia Williama. To pierwszy raz od roku, kiedy bracia pokazali się razem publicznie. Przypominamy, że w ciągu tego czasu książę William zdążył dość wymownie skomentować wywiad Harry'ego i Meghan Markle z Oprah Winfrey.

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Królowa Elżbieta, książę HarryKrólowa Elżbieta wydała rozkaz. Żałobnicy będą ubrani tak jak Harry. "Istniało ryzyko żenady"

Książę Harry i książę William na pogrzebie księcia Filipa. Bracia spotkali się pierwszy raz od roku

Bracia w ogromnym skupieniu i z powagą towarzyszyli swojemu dziadkowi w jego ostatniej drodze do kaplicy św. Jerzego, gdzie odbyło się nabożeństwo ku pamięci zmarłego. Brytyjska kolorowa prasa natychmiast zaczęła się rozpisywać, że pogrzeb księcia Filipa zbliży do siebie braci, którzy w ciągu ostatniego roku mieli istotnie się poróżnić. Na wykonanych przez reporterów zdjęciach widać, że po pogrzebie książę Harry wyszedł z kaplicy w towarzystwie księżnej Kate i księcia Williama. Po nabożeństwie zamienili ze sobą nawet kilka zdań. Czy można już mówić o pojednaniu braci? Tabloid "Daily Mail" zapytał o to ekspertkę od mowy ciała, Judi James. Kobieta przyznała, że moment rozmowy między nimi wyglądał bardzo naturalnie:

Harry w naturalny sposób podszedł do Williama oraz Kate i zaczął z nimi rozmawiać. Po kilku sekundach rozmowy, która wyglądała całkowicie autentycznie, Kate odsunęła się nieco w tył i pozwoliła braciom dokończyć konwersację we dwóch. Całość wyglądała jak prawdziwy, szczery moment pojednania, a nie coś, co zostało wyreżyserowane na potrzeby znajdujących się kamer. 

Królowa Elżbieta II, Książę HarryPogrzeb księcia Filipa. Członkowie rodziny królewskiej nie kryli smutku [ZDJĘCIA]

Wiemy, że oficjalnie kolejny raz bracia mają się spotkać 1 lipca, kiedy staną "ramię w ramię" podczas odsłonięcia pomnika ku czci ich matki, księżnej Diany.