Królowa Elżbieta zadbała o Harry'ego? Wydała rozkaz, by wszyscy na pogrzebie byli ubrani tak jak on. "Istniało ryzyko żenady"

Królowa Elżbieta faworyzuje Harry'ego? To właśnie pod niego podporządkowała ubiór innych żałobników na pogrzebie księcia Filipa. Chciała, by wnuk czuł się komfortowo na uroczystości. Jej decyzja zapewne zaskoczyła członków rodziny królewskiej.

9 kwietnia (dwa miesiące przed setną rocznicą urodzin) zmarł mąż królowej Elżbiety - książę Filip. Na uroczystości pogrzebowej, która ma odbyć się w najbliższą sobotę 17 kwietnia, pojawi się mieszkający na co dzień w Kalifornii książę Harry. Wnuk monarchini już kilka dni temu przyleciał do Londynu i poddał się przyspieszonej kwarantannie w posiadłości zajętej przez jego kuzynkę księżniczkę Eugenię.

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że przez wzgląd na rezygnację Harry'ego z pełnienia obowiązków królewskich, która wiąże się z odebraniem znaczących tytułów wojskowych, brat księcia Williama nie będzie mógł włożyć na ceremonię pożegnalną dziadka pełnego umundurowania wojskowego. Jako jedyny miał stawić się w zwykłym garniturze. Babcia zadbała jednak, by czuł się komfortowo i wydała rozkaz, by wszyscy byli ubrani tak jak Harry. 

Rodzina królewskaKsiążę Harry na pogrzebie dziadka nie pojawi się w oficjalnym mundurze. Będzie się różnić

Królowa Elżbieta podjęła decyzję o stylizacjach żałobników. Poszła na rękę Harry'emu?

To wyjątkowa sytuacja, która na przestrzeni ostatniego tysiąclecia zdarzyła się wyłącznie raz. Zgodnie z rozkazem królowej Elżbiety na pogrzebie małżonka monarchini żałobnicy nie wystąpią w wojskowych mundurach. Wdowa chciała zachować spójność w ubiorze i zadbała o komfort Harry'ego, który jako jedyny członek rodziny królewskiej (z wyłączeniem posądzanego o kontakty z seksualną niewolnicą księcia Andrzeja) miał pojawić się na uroczystości w klasycznym garniturze. 

Ewa Krawczyk, Marian Lichtman na pogrzebie Krzysztofa KrawczykaNa pogrzebie Krawczyka Lichtman usłyszał od wdowy "Zjeżdżaj"

Jak donosi informator "Daily Mail", decyzją królowej wszyscy mężczyźni obecni na ceremonii (która wedle życzenia samego księcia Filipa nie będzie miała charakteru państwowego), mają zaprezentować się w żałobnych płaszczach oraz eleganckich, ciemnych garniturach. To próba uniknięcia sensacji związanej z faworyzacją poszczególnych członków rodziny królewskiej.

Książę Harry w mundurzeKsiążę Harry w mundurze East News

Istniało ryzyko prawdziwej żenady - twierdzi anonimowe źródło brytyjskiego tabloidu. 

Myślicie, że dzięki decyzji babci Harry poczuje większą przynależność do rodziny?

Zobacz wideo Jak prezentują się finanse Meghan i Harry'ego po odejściu z rodziny królewskiej?