Powstaje spektakl o Krzysztofie Krawczyku. Menedżer artysty oburzony: Wypadałoby poinformować

W Łodzi powstaje spektakl "Krystof" opowiadający historię Krzysztofa Krawczyka. Choć dyrektorka teatru przekonuje, że artysta pochwalił realizację sztuki, to jego menedżer ma na ten temat zupełnie inne zdanie.

Teatr Powszechny w Łodzi szykuje spektakl o Krzysztofie Krawczyku. Reżyserią sztuki "Krystof" zajmie się Michał Siegoczyński, a główną rolę odegra Mariusz Ostrowski ("Korona Królów", "Polityka"). Spektakl ma skupić się na zderzeniu prywatnej postaci Krawczyka z powszechnym wyobrażeniem o nim jako artyście. Tymczasem menedżer piosenkarza, Andrzej Kosmala, opublikował dość dosadny wpis na Facebooku, w którym nie pochwala realizacji projektu, gdyż... nic o nim nie wiedział.

Powstaje spektakl o Krzysztofie Krawczyku. Menadżer oburzony

Dyrektorka teatru, Ewa Pilawska, w rozmowie dla Onetu zapewniła, że Krawczyk wiedział o powstającym spektaklu. Z jego twórcami miał rozmawiać jeszcze dwa dni przed śmiercią, a w planach było nawet spotkanie przed zaplanowaną prapremierą. 

Mariusz Ostrowski przekazał mi, że Krzysztof Krawczyk dowiedział się w Wielką Sobotę, że robimy o nim spektakl. Podobno bardzo się cieszył. Chcieliśmy spotkać się przed zaplanowaną prapremierą z Panem Krzysztofem Krawczykiem - razem z Michałem Siegoczyńskim i Mariuszem Ostrowskim.

Menedżer Krawczyka, Andrzej Kosmala, odniósł się do słów dyrektorki we wpisie na Facebooku. Według mężczyzny kłamstwem jest, że Krawczyk wiedział o sztuce i - jak przyznał - "wypadałoby chociaż poinformować".

Niestety, nic nie wiedział! A wypadałoby poinformować chociaż i nie mówiąc o zgodzie artysty, żony, menedżera! I to kłamstwo, że w wielką sobotę rozmawiał z Krzysztofem i ten był zadowolony…

Próby do spektaklu zaczęły się już w grudniu. Siegoczyński zapowiadając sztukę przekonuję, że będzie oparta na biografii Krawczyka i ma wyszczególniać najbardziej dramatyczne i zabawne chwile z jego życia. Jak przyznał dla portalu e-teatr, chce opowiedzieć o życiu artysty w "komiksowej formule":

Biografia Krzysztofa Krawczyka to niezwykła opowieść o wzlotach, upadkach i kolejnym podnoszeniu się artysty i człowieka, a mam wrażenie, że za każdym razem tym, co przywracało go do życia, był jego głos. W trochę komiksowej formule chciałbym opowiedzieć właśnie o zabawnych i dramatycznych wydarzeniach w życiu artysty, obdarzonego przy tym niepospolitą siłą, pragnieniem przetrwania.

Muzyczne spektakle o polskich gwiazdach sceny rozrywkowej cieszą się coraz większym zainteresowaniem - nie tylko wśród widzów, ale i twórców teatralnych. W ostatnich latach mieliśmy okazje załapać się na takie realizacje jak "Las Villas" opowiadający historię Violetty Villas, "Być jak Beata" o Beacie Kozidrak czy "Bądź taka, nie bądź taka" inspirowany życiem Kory. Premiera spektaklu "Krystof" odbędzie się 22 maja w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.