Książę William to nie taki miły przyszły król. Ma też ciemną stronę. "Camilla była przerażona, gdy William czasami tracił nad sobą panowanie"

Książę William zdaje się być wzorem cierpliwości i spokoju. Jednak, jak czytamy w najnowszej książce o rodzinie królewskiej, spod maski, którą zakłada w czasie publicznych spotkań, niekiedy wydobywa się jego prawdziwa, dość gwałtowna natura. Przyszły następca tronu ma mieć dużo żalu do ojca, księcia Karola, i potrafi swoje pretensje wyrzucać mu prosto w twarz.

Książę William uchodzi za spokojniejszego i bardziej wyważonego brata. To Harry'emu prasa przypisywała niegdyś większy temperament. Jednak jedna z ostatnich biografii dotyczących rodziny królewskiej zdradza nieco więcej na temat emocjonalności Williama. Okazuje się, że przyszły król Wielkiej Brytanii nie jest taki ułożony i ostrożny, na jakiego wygląda.

Joanna KoroniewskaJoanna Koroniewska na wakacjach. "Tak, wiem, że jest pandemia..."

Zobacz wideo Książę William grał w koszykówkę na wózku

Książę William nieugięty wobec ojca

W książce "Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów" autor Robert Lacey ujawnia kulisy zachowań księcia Williama wobec ojca.

Po ślubie z Karolem w 2005 roku Camilla mówiła swoim krewnym i przyjaciołom, jakim zaskoczeniem było dla niej odkrycie tego nieznanego oblicza "księcia czarusia" - "ten chłopak ma temperament!". Żona Karola była przerażona, gdy William czasami tracił nad sobą panowanie i wściekle atakował ojca w jej obecności. Z opowiadań Camilli wynika, że były to małe trzęsienia ziemi, przy czym wrzeszczał i złościł się głównie William, a Karol potulnie go wysłuchiwał - czytamy.

Jak pisze królewski biograf, z relacji Camilli wynika, że młody książę bez ograniczeń potrafił dawać upust swojej złości wobec ojca. Okazuje się, że William ma do niego żal, który skrzętnie skrywa przed czujnymi oczami fotoreporterów. Wyszedł on na jaw w 2017 roku, podczas przygotowań do przemówienia z okazji 20. rocznicy śmierci księżnej Diany.

William pozostał nieugięty i nie zechciał wygłosić pojednawczej uwagi o ojcowskiej opiece Karola nad pozbawionymi matki synami. Królewscy specjaliści od PR błagali młodego księcia, by uczynił jakiś drobny gest w stronę Karola podczas rozmowy z dziennikarzami przed pokazem filmu dokumentalnego ITV "Diana, nasza matka", ale spotkali się ze stanowczą odmową. William nie był gotów udawać, że pochłonięty pracą, wiecznie zamartwiający się Karol opiekował się synami tak troskliwie, jak to obiecywał.

Więcej o tym, jak William nie zważał na słowa m.in. w kierunku żony Harry'ego oraz o jego relacjach z bratem - w najnowszej książce.

Macaulay CulkinMacaulay Culkin wrócił na plan. W jakiej jest formie? Spotkało go trudne zadanie

Cytaty pochodzą z książki "Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny" (tłum. Janusz Ochab), która ukaże się 14 kwietnia 2021 nakładem Wydawnictwa Agora. Książka jest już dostępna w formie ebooka.

'Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów''Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów' materiały prasowe

Plotek już drugi raz przyłącza się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich i zbiera na koszyczki wielkanocne dla seniorów. Wesprzyjmy starsze, samotne osoby. Liczy się każda złotówka!