Małgorzata Rozenek nie chce już pracować w telewizji? Gwiazda TVN ma nowy plan - naukowy

Małgorzata Rozenek ma nowy plan na życie. Co tym razem planuje gwiazda TVN?

Choć niewiele osób o tym pamięta, to Małgorzata Rozenek jest absolwentką prawa. Być może gdyby nie jej rozwijająca się w zawrotnym tempie kariera w telewizji, to dziś z Małgorzatą spotykalibyśmy się w przykrych, sądowych sytuacjach. Istnieje jednak szansa, że nie wszystko jest stracone - prezenterka nie daje za wygraną i wciąż ma plany na kontynuację swojego kształcenia.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek o karierze prawniczej: To była odskocznia. Jaką była uczennicą?

Małgorzata Rozenek dokończy doktorat?

Rozenek ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Po otrzymaniu tytułu magistra gwiazda otworzyła przewód doktorski, nad którym miała pieczołowicie pracować. W tym samym czasie jednak pojawiła się szansa na współpracę z telewizją TVN przy programie "Perfekcyjna Pani Domu".

Małgorzata Rozenek, jak przyznała w wywiadzie z magazynem "Gala", nie spodziewała się, że praca w telewizji pochłonie ją aż do tego stopnia. Doktorantka zakładała, że pogodzi oba zajęcia, a praca w TVN zajmie jej... co najwyżej dwa dni w tygodniu.

Właśnie oddawałam doktorat z prawa i zastanawiałam się, czy przygotowywać się do habilitacji, (...) czy iść do kancelarii. (...) Uznałam, że przydadzą mi się dwa tygodnie przerwy na podjęcie decyzji i wówczas zadzwoniono do mnie z TVN z propozycją. Ucieszyłam się i pomyślałam, że ten program wypełni mi pewnie dwa dni w tygodniu. (...) Reszta się nie zmieni, będę zajmować się domem, dziećmi. Szybko okazało się, jak bardzo się pomyliłam. (...) Znajomi śmieją się, że tyle energii włożyłam w karierę naukową, a skończyłam w telewizji

Choć od tamtej pory minęło już około 10 lat, to po głowie Rozenek wciąż kołaczą się myśli o dokończeniu rozpoczętego doktoratu. Gwiazda na łamach "Faktu" powiedziała:  

Jestem przekonana, że jeszcze obronię doktorat. Niektórzy seniorzy idą na Uniwersytet Trzeciego Wieku, to ja też mogę. Temat oczywiście będzie taki sam, jaki zgłosiłam wcześniej, czyli "Stosunki majątkowe między małżonkami". Radosław bardzo mnie namawia, żebym to zrobiła

Trzymamy kciuki za plany Małgorzaty!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.