Matylda Damięcka komentuje opublikowanie wyroku TK ws. aborcji. Zamieściła mocną i wymowną grafikę

Wiele gwiazd jest oburzonych po opublikowaniu wyroku Trybunały Konstytucyjnego ws. aborcji. W mediach społecznościowych nie brakuje obszernych wpisów na ten temat. Matylda Damięcka odniosła się do sytuacji w charakterystyczny dla siebie sposób - zrobiła specjalną grafikę.

Trybunał Konstytucyjny ponad trzy miesiące po ogłoszeniu wyroku ws. aborcji zdecydował się opublikować jego uzasadnienie. Przypomnijmy, że jego decyzją usunięcie ciąży w Polsce ze względu na nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją. 27 stycznia na ulice polskich miast ponownie wyszły tłumy, aby zaprotestować. W sieci również nie brakowało mocnych wpisów, nie tylko wśród opozycji, ale także wielu gwiazd rodzimego show-biznesu.

Matylda Damięcka komentuje opublikowanie wyroku TK ws. aborcji

Matylda Damięcka jest znana szerszej publiczności dzięki roli w serialu "Na Wspólnej". Aktorka spełnia się również jako artystka-ilustratorka, a pracami najchętniej dzieli się na Instagramie. Swoimi rysunkami często odnosi się do bieżących spraw społecznych. W przypadku opublikowana wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie mogło być inaczej. Na grafice Matyldy Damięckiej widzimy wygiętą kobiecą postać z zakrwawionym kroczem. Całość jest okraszona wymownym podpisem.

Dobrze ci było?! - czytamy.
 

Podobnie jak inne, ta grafika Matyldy Damięckiej również poruszyła internautów i wzbudziła wśród nich sporo emocji, o czym łatwo się przekonać, zaglądając w komentarze.

Mocne! Taką grafikę lubię.
Cieszę się, że mieszkam z dziećmi w innym kraju. Tutaj kobieta ma wybór.
Opadło mi wszystko dzisiaj. Po prostu.
Trafione w samo sedno - piszą pod postem. 

Wam też tak się spodobała? 

Zobacz wideo Decyzja TK ws. aborcji. "To nie jest orzeczenie"

ZOBACZ TEŻ: Matylda Damięcka upamiętniła Papcia Chmiela. Pokazała ostatnią księgę "Tytusa, Romka i A'Tomka": Ogromny talent. I jego, i twój

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.