Królowa Elżbieta II wprowadziła audiencje online. Goście muszą kłaniać się przed monitorem. Internautów rozbawiło niecodzienne zdjęcie

Królowa Elżbieta II korzysta z nowych technologii, a niedawno na oficjalnym Instagramie pojawiły się urocze zdjęcia z jej wideokonferencji. Niektórych rozśmieszył fakt, że goście kłaniali się monarchini na odległość.

Królowa Elżbieta II w tym roku skończyła 94 lata. Mimo sędziwego wieku wciąż jest bardzo aktywna i sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Brytyjska monarchini stara się iść z duchem czasu, dlatego korzysta z nowoczesnych technologii. W marcu 2019 roku dodała swój pierwszy post na Instagramie, który polubiło ponad 270 tysięcy internautów.

Królowa Elżbieta II na InstagramieKrólowa Elżbieta II została insta-królową. Dodała pierwszy post na Instagramie

Królowa Elżbieta II wzięła udział w audiencji online. Internauci zauroczeni zdjęciami

W dobie koronawirusa królowa jest zmuszona zachować wszelkie środki ostrożności. Podczas publicznych wystąpień nosi maseczkę, a cześć spotkań, w których bierze udział, mają charakter konferencji online. Na instagramowym profilu "The Royal Family" pojawiły się zdjęcia z audiencji online Elżbiety II z ambasadorami Węgier i Timoru Wschodniego.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Na fotografii widzimy królową siedzącą przed monitorem z kamerką, stojącym na stole w jednym z komnat Pałacu Buckingham. Monarchini nie miała problemu z łącznością z Pałacem świętego Jakuba, w którym przebywali goście, co możemy zobaczyć na pozostałych zdjęciach. Królowa wydawała się zrelaksowana i z uśmiechem na twarzy spełniała swoje królewskie obowiązki, mimo że ich forma nieco się zmieniła.

 

Internauci zauważyli, że Elżbieta II nawet podczas wideokonferencji nie straciła swojego wdzięku i gracji:

Moja królowa!
Co za prawdziwy i piękny uśmiech.
Jest po prostu oszałamiająco piękna.

Niektórych zaskoczył fakt, że goście musieli... kłaniać się przed monitorem. Być może rzeczywiście gest wyglądał nieco groteskowo, jednak etykieta musi być przestrzegana nawet podczas audiencji online.

Ambasador kłaniający się Elżbiecie IIAmbasador kłaniający się Elżbiecie II Instagram/theroyalfamily

Przypomnijmy, że królowa korzysta z nowych technologii nie tylko w kontekście swojej pracy. Niedawno wyszło na jaw, że 94-letnia monarchini jest fanką "The Crown" z kuźni Netfliksa. Do oglądania produkcji zachęcił ją jej syn Edward, który spotyka się z matką na wspólne seanse serialu opowiadającego losy brytyjskiej monarchii.

Królowa Elżbieta II"The Crown". Elżbieta II to fanka serialu Netfliksa. W oglądanie wciągnął ją syn

Spodziewaliście się, że królowa jest aż tak obeznana w nowinkach technologicznych i chętnie korzysta z dobrodziejstw popkultury?