Królowa Elżbieta II zadebiutowała na Instagramie. Dodała swój pierwszy post, a ten historyczny moment uwieczniono na nagraniu

Królowa Elżbieta II zdjęła czarne rękawiczki i jednym dotknięciem królewskiego palca dodała swój pierwszy w życiu post na Instagramie. Monarchini za moment będzie miała 93 lata, ale - jak widać - jest ciekawa współczesnych technologii.

Królowa Elżbieta II, mimo podeszłego wieku wciąż jest bardzo aktywna i z oddaniem wykonuje swoje obowiązki. 7 marca otwierała letnią wystawę w Muzeum Techniki i dodała swój pierwszy w życiu post na Instagramie.

Zobacz wideo

Królowa Elżbieta II na Instagramie

Królowa Elżbieta, ubrana od stóp do głów w doskonale dobrany pomarańczowy komplet, zdjęła czarną jak smoła królewską rękawiczkę, żeby równie królewską dłonią dotknąć raz powierzchni muzealnego tableta. Gestem tym dodała swój pierwszy królewski post na Instagramie.

Czy będzie influencerką? Patrząc na to, CO królowa dodała, raczej nie wróżymy jej takiej kariery. Jasne, liczba polubień się zgadza (ponad 200 tysięcy), ale dwa zdjęcia, jakie królowa udostępniła w mediach społecznościowych, są... no sami zobaczcie, jaka to jest jednak wizualna nuda:

Co innego treść. Wizualnie może i ten list nie jest zbyt atrakcyjny, ale za to w treści - to już zupełnie inna bajka. Okazuje się, że jest to list z 1843 roku, jaki otrzymał prapradziadek królowej Elżbiety - książę Albert. Napisał go Charles Babbage, twórca prototypu komputera. Opowiada w nim królowej Wiktorii i jej mężowi o swoim wynalazku, na którym później pracowała Ada Lovelace - twórczyni pierwszych programów komputerowych.

Królowa Elżbieta dodała do swojego wpisu taką notkę:

Wydaje mi się właściwym, żeby opublikować taki wpis na Instagramie właśnie w Muzeum Techniki, które przez wiele lat wynagradzało wynalazki technologiczne, innowacje i inspirowało następne pokolenia odkrywców
Elżbieta R.

Dlaczego królowa Elżbieta podpisuje się "Elizabeth R."?

Królowa Elżbieta bardzo rzadko wypowiada się sama w mediach społecznościowych, jednak kiedy to robi, korzysta z bardzo charakterystycznego podpisu. Zawsze kończy swoje wpisy "Elizabeth R.". Co to oznacza?

"R" to skrót od "Regina" - czyli "królowa" w łacinie. Królowa Elżbieta właśnie w taki sposób zawsze podpisuje oficjalne dokumenty. Gdyby książę Karol jakimś cudem wreszcie kiedyś został również królem, także podpisywałby się "Charles R." - ponieważ w łacinie "R" oznacza również "króla" - "rex".

Więcej o:
Komentarze (9)
Królowa Elżbieta II została insta-królową. Dodała swój pierwszy post na Instagramie. Będzie influencerką?
Zaloguj się
 • Gość: Mewa

  Oceniono 6 razy 6

  Super! Dużo zdrowia!

 • supermarjan

  Oceniono 3 razy 3

  a prezes podpisuje sie wd40.
  no bo chcialby miec 40 kotów, lubi zapach oryginalnego smarowidla no i jest wielkim deweloperem.

 • Gość: Marciniak

  0

  Brawo Królowa ElżbietaII tylko podziwiać

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy 0

  Aż mnie zazdrość zżera. Taką mają fajną monarchię w tej Anglii. A u nas, niezgodnie z obowiązującym prawem, Satrapa, Fajtłapa i Atrapa.

 • Gość: Saernes londnes

  Oceniono 3 razy -3

  Pevnie ya zavstydzil bym sie yak meghan sardnes vszystkiego naylepszego krulovey v dzisieyszym dniu leroysardnes jaskulski londynski backinghams sardner. Love leukocytes.

 • Gość: Insider brytyjski backlngham robert

  Oceniono 4 razy -4

  Vszystkie przeciembiorstva cture sa londynskie brytyjskie backinghamskie sardnes viguraci orginalu brytyjskiey londynskiey przeciembiorczey milosci yedyney yedynak kruleski. Sardnes òsmy marca Pozdrawiam.

 • Gość: Insider lambordini brytyjskie

  Oceniono 4 razy -4

  Podchodze do plotka a vplotku pudelek òsmego marca zycze bogatym paniom zdrovia durzo pieniendzy I milosci londynie crainie snu
  Milosci backinghamskiey mlodosci ctuletniey crulovey zloslivey kamili kielliszek pocaunek milosci leukocytes sardnes lexsus. Brytyjski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX